فرمولاسیون چسب زغال فشرده

چسب زغال فشرده و کاربرد آن

برای فشرده سازی انواع زغال های تولید شده در دستگاه زغال ساز ، از چسب زغال فشرده استفاده می شود .

از چسب زغال فشرده برای افزایش تراکم و فشرده سازی زغال فشرده و بالابردن کیفیت زغال بدون استفاده از مواد شیمیایی استفاده می شود .

در اینجا شایان ذکر است که بهترین فرمولاسیون چسب زغال فشرده را از هر نوعی ، گروه مهندسین مشاور ارایه می دهند. 

به طور کلی چسب زغال فشرده مواد طبیعی چسبنده موجود در طبیعت هستند که از نشاسته ذرت یا گندم تولید می شوند .

از کاربرد چسب زغال فشرده که اغلب به صورت مایع در زغال های قالبی به کار می رود می توان به بدون گاز و بدون بو ، عدم کاربرد مواد شیمیایی در ساخت آن و بدون جرقه بودن این چسب ها اشاره کرد .

حرارت بالا وخاکستر کم و سریع برافروخته شدن که از ویژگی های زغال فشرده می باشد همگی بخاطر کاربرد چسب زغال فشردهدر ساخت انواع زغال قالبی می باشد .

تعریفی از زغال

زغال ماده ای اسفنجی و سیاه میباشد که تقریباً کربن خالص است و در سطح جهان تنها دو روش کلی برای تولید انواع زغال که از میان ضایعات چوب می باشد؛استفاده میشود. 

در اینجا تعریفی از این دو روش تولید زغال فشرده میگوییم و بر این نکته متذکر می شویم که بهترین فرمولاسیون چسب زغال را از هر نوعی ، گروه مهندسین مشاور ارایه می دهند .

۱٫روش سنتی تولید زغال

این روش از ابتدای پیدایش آتش توسط بشر مورد استفاده قرار گرفته است و اکثریت جهان از این روش سنتی به دو گونه استفاده می کنند.

جهانیان مقدار مشخصی هیزم درختان را بعد از در کنار هم قرار دادن به آتش می کشند.یکی از عیب های این روش گاز تولید شده ای است که باعث آلودگی هوا می شود.

روش دیگر اینست که هیزم یا چوب های خشک شده ی انبار شده را توسط نقاله هایی به درون کوره ای می ریزند و کوره را روشن و دریچه ی آن را مسدود می کنند .در این حالت در فضایی بسته به مرور زمان زغال تولید می شود.

۲٫روش مکانیزه

در این روش چوب ها توسط دستگاه به قطعات کوچک تبدیل می شوند و بعد توسط تسمه نقاله به کوره انتقال داده می شوند.سپس زغال ها  آسیاب می شوند و بعد از آن وارد حوضچه های شستشو می شوند .
 مواد آسیاب شده خشک می شوند و پس از خشک شدن با صمغ گیاهی که همان چسب زغال میباشد مخلوط میگردند و در این مرحله قالب گیری و پرس می شوند.

 

کلام آخر

گروه مهندسین مشاور مفتخر است در زمینه ی ارایه ی فرمولاسیون ” چسب زغال فشرده “ در قالب فرمولاسیون و روش تولید در خدمت علاقمندان به تولید می باشد .

برای فرمولاسیون محصول مد نظر خود فقط یکبار هزینه کنید .فرمولاسیون های ارايه شده توسط گروه مهندسین مشاور قابل رقابت با برترین برندهای داخلی و خارجی می باشد. 

 
 برای تهیه فرمولاسیون چسب زغال فشرده با ما در تماس باشید …

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *