فرمولاسیون صابون

فرمولاسیون صابون

فرمولاسیون صابون حمام و دستشویی

صابون نمک یک اسید چرب مورد استفاده در انواع پاکسازی و روان کننده هامی باشد. در یک محیط خانگی معمولاً از صابون ها برای شستشو ، حمام کردن استفاده می شود . در صنعت از صابون ها به عنوان ضخیم کننده ، اجزای برخی روغن ها و پیش سازهای کاتالیزور استفاده می شود .صابون هنگام استفاده برای تمیز کردن ، ذرات و آهک را حل می کند.

 

در جایی که صابون ها به عنوان سورفاکتانت عمل می کنند ، روغن ها را امولسیون می کنند و می توانند با کمک آب آنها را از بین ببرند.صابون با مخلوط کردن چربی ها و روغنها ایجاد می شود ،به عنوان مواد شوینده که با ترکیب ترکیبات شیمیایی در میکسر ایجاد می شود ، تولید می شود.انسانها از صابون برای تمیز کردن استفاده کرده اند.

شواهدی از تولید مواد صابون مانند در حدود ۲۸۰۰ سال قبل از میلاد مسیح در بابل باستان وجود دارد. مولکولهای نامحلول روغن / چربی در داخل میسلها درگیر می شوند ، کره های ریز و درشتی که از مولکولهای صابون با گروههای آبگریزی قطبی (جذب آب) در قسمتهای خارج تشکیل می شوند و یک جیب لیپوفیلیک (جذب چربی) را محصور می کنند که باعث محافظت از مولکولهای روغن / چربی از آب می شود. و آن را محلول می کند. هر چیزی که محلول باشد با آب شسته می شود.

فرمولاسیون صابون

 

فرمولاسیون و تولید صابون

تولید صابون توالت معمولاً مستلزم چربی زدایی است. یک محلول قلیایی (اغلب اب قلیایی و یا سدیم هیدروکسید ) باعث صابونی به موجب آن تری گلیسرید چربی اول هیدرولیز به نمک اسیدهای چرب است. گلیسرول (گلیسیرین) آزاد می شود. گلیسیرین می تواند در محصول صابون به عنوان ماده نرم کننده عمل کند.

نوع فلز قلیایی موجود نوع صابون را تعیین می کند. صابون های سدیم ، تهیه شده از هیدروکسید سدیم ، محکم هستند ، در حالی که صابون های پتاسیم ، که از هیدروکسید پتاسیم حاصل می شوند ، نرمتر یا اغلب مایع هستند. از نظر تاریخی ، هیدروکسید پتاسیم از خاکسترهای براکت یا گیاهان دیگر بوجود آمده است . صابون های لیتیوم نیز سخت هستندکه تنها در گریس ها استفاده می شوند .برای تهیه صابون توالت ، تری گلیسیریدها (روغن ها و چربی ها) از روغن نارگیل ، زیتون یا روغن نخل و همچنین طعم حاصل می شوند. 

برای علاقه مندان روشهای مختلفی برای تهیه صابون  وجود دارد. بیشتر صابون سازها از فرآیندی استفاده می کنند که گلیسرول در محصول باقی می ماند. گلیسرول در طی روش داغ فرآیند باقی می ماند ، اما در دمای بالا به کار رفته ، واکنش قبل از ریختن صابون در قالب ها در کتری کامل می شود. این فرایند ساده و سریع در کارخانه های کوچک در سراسر جهان به کار گرفته می شود. دسته ای از صابون ها با فرمولاسیونی با خاصیت آنتی باکتریالی هستند .

 

برای تهیه فرمولاسیون انواع صابون با ما در تماس باشید …

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *