فرمولاسیون خمیر دندان

فرمولاسیون خمیردندان

فرمولاسیون خمیردندان

خمیر دندان توسط میلیاردها نفر هر روز در سراسر دنیا استفاده می شود. این در حالیست که مشخص است فرمولاسیون خمیردندان طی سالهای پی در پی  بهبود یافته است .

در اینجا شایان ذکر است که بهترین فرمولاسیون خمیردندان را از هر نوعی ، گروه مهندسین مشاور ارایه می دهند .

ممکن است برای برخی غیر قابل باور باشد که از خمیر دندان ، هرچند به شکلی ابتدایی ،در هزاران سال پیش توسط تمدنهای اولیه استفاده می شده .

تاریخچه خمیر دندان 

تاریخشناسان تخمین زده اند که حدود ۵۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیحی مصریان باستان برای اولین بار از ماده ای شبیه خمیر برای تمیز کردن دندان های خود استفاده کردند.در حقیقت در آن زمان هنوز مسواک اختراع نشده بود.

اندکی پس از آن ،به عنوان مثال ، فرهنگهای هندی و چینی حدود ۵۰۰ سال قبل از میلاد مایع خمیردندان را بوجود آوردند. هدف از  تولید خمیر دندان در واقع برای تمیز نگه داشتن دندان ها و لثه هابوده ، همان چیزی که امروه هم هست . بعدها یونانیان و رومیان روش‌های تهیه مصریان را با افزودن مواد ساینده مانند پودر سم چارپایان و صدف بهبود بخشیدند.

پودری که از دستمال گاوی حاصل می شد ، زمانی ماده خمیردندان باستانی بود برخی از جوامع یونان و روم نوعی مواد خمیردندان حاوی استخوانهای خرد شده و صدف ، ذغال پودر و پوست را ترجیح می دهند.

ترکیبات معمول شامل خاکستر ، پوسته های تخم مرغ سوخته و سنگ قیر است. گیاهانی مانند نعناع و سایر آنها به دلیل داشتن طعم تمیز و نفس تازه ای به آن اضافه می شوند.

سرانجام خمیردندان در حدود ۳۵۰۰-۳۰۰۰ سال قبل از میلاد به مسواک پیوست.

 

نگاهی به تاریخ اخیر

خمیر دندان در قرن نوزدهم به محصولی مدرن و کالایی خانگی تبدیل شد.  در این مرحله ، خمیردندان ها واقعاً بیشتر از قوام پودر مانند خمیر واقعی بودند.

Colgate در سال ۱۸۷۳ اقدام به تولید یک خمیر دندان در یک شیشه کرد. در دهه ۱۸۹۰ ، آنها به بسته بندی آن را در یک لوله خمیردندان کرده بودند. پیشرفت مهم دیگر برای مقابله با پوسیدگی  دندان  افزودن فلوراید در سال ۱۹۱۵ بود.

تا حدود سال ۱۹۴۵ ، بسیاری از خمیردندان ها حاوی صابون به عنوان ماده اصلی بودند ، اما این مواد سریعا توسط یک ترکیب شیمیایی به نام لوریل سولفات سدیم جایگزین شدند.

این امر به ایجاد یک نوع خمیر دندان کمتر ساینده کمک می کند که برای استفاده طولانی مدت بسیار سالم تر باشد.

بقایای لوریل سولفات سدیم امروزه در بسیاری از انواع خمیردندان ها هنوز هم یافت می شود. بعد از قرن بیستم ، تولید محصولات دارویی با هدف ترمیم بیماری ها و / یا شرایط دندان ها و / یا لثه ها  مهمترین تغییر در خمیر دندان بود.

خواسته ی جدیدی که از ابتدای قرن بیست و یکم نمایان شده است ، تقاضا برای خمیردندانی است که دندان ها را سفیدتر کرده و به آنها درخشش چشمگیری بخشد.

کلام آخر

گروه مهندسین مشاور مفتخر است در زمینه ی ارایه ی فرمولاسیون “خمیر دندان “ در قالب فرمولاسیون و روش تولید در خدمت علاقمندان به تولید می باشد .

برای فرمولاسیون محصول مد نظر خود فقط یکبار هزینه کنید .

فرمولاسیون های ارايه شده توسط گروه مهندسین مشاور قابل رقابت با برترین برندهای داخلی و خارجی می باشد. 

 

 برای تهیه فرمولاسیون خمیر دندان با ما در تماس باشید …

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *