فرمولاسیون چسب صحافی

در ابتدا به معرفی چسب می پردازیم ، چسب هر ماده ای است که روی سطح مواد بکار رفته و آنها را به هم متصل کرده و در برابر جداسازی مقاومت می کند.

از زمان های قدیم برای صحافی کتاب روش های متعددی استفاده می شده است .اوایل انتهای کتابها را می دوختند . با گذر زمان و پیدایش چسب های مدرن از چسب هایی با منشا حیوانی و سپس از چسب های سیلیکاتی و پلی وینیل استاتی استفاده می شد، ولی با توجه به اینکه در سالهای اخیر کتاب تیراژ بسیار بالایی داشت و در مقابل سرعت صحافی با وجود چسب های سنتی بسیار پایین بود ، عمدتا مشکلات زیادی را در تحوبل کتاب ایجاد می کرد.

با پیدایش چسب های مدرن سرعت کاربری بسیار بالا و در کنار آن استفاده از دستگاه های اتوماتیک سرعت صحافی افزایش چشمگیری یافت .امروزه با وجود این چسب ها امکان صحافی هزاران جلد کتاب در کمترین زمان ممکن ایجاد شده است .

در اینجا شایان ذکر است که بهترین فرمولاسیون چسب صحافی را از هر نوعی ، گروه مهندسین مشاور ارایه می دهند.

انواع چسب صحافی

چسب های صحافی بسته به نوع کاربرد، انواع و اقسام مختلفی دارند. چسب های مصرفی به دو دسته تقسیم می شوند:

چسب های گرم و کاربردهای آن

چسب های گرم عموما بر پایه  سنتتیک رابر هستند و تفاوت آن ها در اینست که بسته به فرمولاسیون مواد افزودنی دیگر  متغیر است.

  با توجه به انواع کاغذهای موجود در بازار، این چسب ها نیز گستردگی زیادی دارند.

 چسب های صحافی گرم کاربرد متفاوتی با توجه به کاغذهای تحریری، کاغذهای گلاسه و گرماژهای متفاوت دارند و با توجه به کاغذ و جلد مورد استفاده برای این کار تعیین می شوند.

در جلد سازی و شومیز کردن چسب های صحافی گرم بهترین گزینه می باشند . این چسب ها به صورت جامد هستند و در حرارت خاصی مایع می ‌شوند.

این چسب ها حتما باید با دستگاه چسب گرم مورد استفاده قرار بگیرند و نمی‌ توان با قلمو از آن ها استفاده کرد. خاصیت خوب این چسب ها این است که آب در آن ها نفوذ نمی کند.

چسب های سرد و کاربردهای آن

از چسب های سرد در کارگاه های کوچک صحافی به صورت دستی استفاده می شود و با برس انجام می شوند. در چاپخانه های بزرگتر، دستگاه های متنوعی برای استفاده این قبیل چسب ها وجود دارد.

خاصیت اصلی این چسب های سرد، نگهداری عطف کتاب است. به صورتی که فرم یکپارچه در حین استفاده از کتاب حفظ گردد.

این چسب ها بر پایه پلی وینیل استات تولید می شوند و جز ارزانترین و در دسترس ترین چسب ها  طبقه بندی می شوند.ضمنا امروزه ازین چسب ها با نام چسب چوب نیز یاد می شود.

 

گروه مهندسین مشاور مفتخر است در زمینه ی ارایه ی فرمولاسیون ” چسب صحافی ” در قالب فرمولاسیون و روش تولید در خدمت علاقمندان به تولید می باشد .

برای فرمولاسیون محصول مد نظر خود فقط یکبار هزینه کنید .فرمولاسیون های ارايه شده توسط گروه مهندسین مشاور قابل رقابت با برترین برندهای داخلی و خارجی می باشد. 

 
 برای تهیه فرمولاسیون چسب صحافی با ما در تماس باشید …

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *