فرمولاسیون عطر 

عطر برای اولین بار توسط مصریان به عنوان بخشی از آیین های مذهبی مورد استفاده قرار گرفت. دو روش اصلی استفاده در آن زمان سوزاندن بخور دادن و استفاده از مرهم و پمادها بود.

عطر مخلوطی معطر از اسانس و یا ترکیبات عطر می باشد که در ثابت کننده ها و حلال استفاده می شود و معمولاً به صورت مایع است و از آن برای دادن رایحه دلپذیر به بدن فرد استفاده می شود.

کاوش های باستان شناسی استفاده از عطرها را در برخی از اولین تمدنهای بشری نشان می دهد.

عطر ها در اواخر قرن نوزدهم با سنتز تجاری ترکیبات معطر مانند وانیلین یا کومارین شروع به کار کردند ، که باعث می شد ترکیب عطرهایی با بوهایی که قبلاً فقط از رایحه های طبیعی دست نیافتنی بودند ، تهیه شود.نام عطر از عطر و ادکلن لاتین برگرفته شده است.

 در دوران پادشاهی های قدیمی و میانه ، عطرها منحصراً برای مراسم مذهبی مانند مراسم پاکسازی اختصاص یافته بودند. سپس در زمان پادشاهی جدید ( ۱۰۸۰ – ۱۰۸۵ قبل از میلاد ) از آنها در جشنواره‌ها استفاده شد و زنان مصری نیز از کرمها و روغنهای معطر به عنوان لوازم آرایش و لوازم آرایشی و همچنین مقدمه ای برای عشق ورزی استفاده می کردند.

فرمولاسیون عطر های امروزه

روش امروزی که بیشتر بکار گرفته می شود از  ابن سینا می باشد که فرایند استخراج روغن از گل به وسیله تقطیر را معرفی کرده است ، او ابتدا آزمایش گل رز را انجام داد . تا زمانی که او این روش را کشف کند، عطرها از مایعی مخلوط از روغن و گیاهان خرد شده یا گلبرگهای خرد شده ،که ترکیبی قوی را ایجاد می کردند ، تشکیل شده بودند.

گلاب بدلیل ساختاری طریف محبوب شد. هر دو ماده اولیه و فن آوری تقطیر به طور قابل توجهی تحت تأثیر عطرهای غربی و تحولات علمی ، به ویژه شیمی قرار گرفتند .

هنر عطر و ادکلن در رنسانس ایتالیا رونق گرفت و  فرانسه به سرعت به یکی از مراکز اروپایی تولید عطر و لوازم آرایشی تبدیل شد .

کشت گل برای جوهر عطر آنها ، که از قرن ۱۴ آغاز شده بود ، به یک صنعت بزرگ در جنوب فرانسه تبدیل شد.

درقرن شانزدهم و هفدهم ، عطر ها در درجه اول توسط ثروتمندان برای پوشاندن بوهای بدن ناشی از استحمام نادر مورد استفاده قرار می گرفتند .

در سالهای اخیر ظهور مارک های عطر کوچک و منحصر به فرد به بازار عرضه شده است. این عطرها حاوی بهترین روغن ها از سراسر جهان هستند و شور عطر را برای بسیاری از افراد زنده کرده اند. نمونه های عطر یک روش عالی برای امتحان کردن این عطرهای طاقچه است .

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید