فرمولاسیون قرص،ژل ماشین ظرفشویی در مهندسین مشاور

فرمولاسیون ژل و قرص ظرفشویی /آموزش تولید ژل و قرص ظرفشویی

فرمولاسیون ژل و قرص ظرفشویی /آموزش تولید ژل و قرص ظرفشویی

 

شرکت مهندسین مشاور مفتخر می باشد با تجربه چندین ساله فعالیت های صنعتی و آزمایشگاهی خود را در قالب بهترین فرمولاسیون ژل و قرص ظرفشویی /آموزش تولید ژل و قرص ظرفشویی و تمامی فرمولاسیون محصولات شوینده در اختیار علاقمندان به تولید قرار دهد .

 

ژل‌های ماشین طرفشویی دارای ترکیب پایه آب هستند و راحت‌تر در آب حل می‌شوند. همین ویژگی باعث می‌شود ظروف شیشه‌ای، ظریف و براق دچار ساییدگی نشوند. یکی از مزایای ژل‌ها این است که با توجه به تعداد و کثیفی ظروف می‌توانید حجم مصرفی شوینده را تنظیم کنید.

 قرص ماشین ظرفشویی نوعی شوینده مخصوص ماشین‌های ظرفشویی است. درواقع شما می‌توانید هم از قرص و هم از پودر یا ژل ماشین ظرفشویی بهره بگیرید و همه آن‌ها جزو شوینده‌های این دستگاه هستند. اما قرص‌ها هم قیمت نسبتاً بالاتری به نسبت پودرها و ژل‌ها دارند و هم کیفیت شستشوی بالاتری را ارائه می‌دهند

 

 

فرمولاسیون انواع مواد شوینده مخصوص ماشین ظرفشویی

امروزه ماشین ظرفشویی به عنوان یک وسیله بسیار کاربردی شناخته شده، زیرا استفاده از آن بسیار راحت است. البته باید این نکته را هم باید در نظر داشت که برای عملکرد بهتر ماشین ظرفشویی، باید به یک‌ سری نکات توجه کرد. مثلا انتخاب شوینده مناسب و مرغوب یکی از همین نکات است. برای ماشین‌های ظرفشویی سه نوع شوینده مخصوص که شامل قرص، پودر و ژل است، وجود دارد. که هر کدام از آن دارای کاربرد و ویژگی خاصی هستند.

مجموعه ی مهندسین مشاور فرمولاسیون انواع مواد شوینده طرفشویی ( ژل،قرص،پودر) را با کیفیت فوق العاده و قابل رقابت با بهترین برندها برای شما تولید کننده گرامی طراحی کرده است.برای یک تولید موفق با ما همراه شوید.

 

 

فرمولاسیون و آموزش تولید قرص ماشین ظرفشویی

 

 

فرمولاسیون قرص ماشین ظرفشویی در مهندسین مشاور

قرص‌های ماشین ظرفشویی به شکل مکعب مستطیل کوچک هستند و هنگام استفاده باید در محفظه مخصوص قرار بگیرند. این قرص‌ها طی فرایند شستشو کاملا در آب حل می‌شوند و ظروف را تمیز و درخشان می‌کنند. به دلیل ترکیبات ویژه‌ای که در خود دارند، هنگام استفاده از قرص دیگر نیازی به نمک ظرفشویی و جلادهنده نیست. آنزیم‌های موجود در این قرص‌ها با قدرت ویژه‌ای که دارند هر نوع لکه، سوختگی و چربی را کاملا از بین می‌برند.

 

فرمول قرص ماشین ظرفشویی در مهندسین مشاور بگونه ای طراحی شده است ،که شما تولید کننده گرامی یک محصول بسیار باکیفیت برای استفاده در ماشین ظرفشویی خواهید داشت.

 

ویژگی های فرمولاسیون قرص ماشین ظرفشویی در مهندسین مشاور

 

 • درخشان و براق کننده ظروف
 • از بین برنده لکه‌ها و جربی‌ها
 • عدم وجود فسفات و دیگر مواد مضر در ترکیبات آن
 • جلوگیری از تشکیل رسوب
 • دارای پلیمر ضد خش
 • دارای آنزیم‌های ضد خش و ساییدگی

فرمولاسیون و آموزش تولید ژل ماشین ظرفشویی

فرمولاسیون ژل ماشین ظرفشویی در مهندسین مشاور 09155289895

ژل‌های مخصوص ماشین ظرفشویی یکی دیگر از مواد شوینده‌ای است که برای شستن ظروف در ماشین ظرفشویی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ژل‌ها دارای ترکیب پایه آب هستند به همین دلیل به راحتی و در هر دمایی در آب حل می‌شوند. هنگامی که از این نوع ماده شوینده استفاده می‌کنید، دیگر نیازی به استفاده از نمک مخصوص ماشین و مایع جلا دهنده نیست. از ژل‌ها به مقدار دلخواه می‌توان برای شستشو استفاده کرد، پس مناسب زمانی  که حجم ماشین کامل پر نشده است.

ویژگی های فرمولاسیون ژل ظرفشویی در مهندسین مشاور

 • حل‌پذیری آسان در آب
 • جلوگیری از ساییدگی و خوردگی ظروف
 • درخشان و خوش‌بو کردن ظرف‌ها
 • عدم نیاز به نمک مخصوص و جلادهنده

 

فرمول و آموزش تولید پودر ماشین ظرفشویی

پودرهای ماشین ظرفشویی تقریبا اولین نسل مواد شوینده برای ماشین ظرفشویی بودند. اما امروزه مردم بیشتر از قرص مخصوص و ژل ماشین ظرفشویی استفاده می‌کند و استفاده از پودر بسیار کم است. 

برای عملکرد بهتر پودر باید از نمک مخصوص و مایع جلا دهنده نیز استفاده کرد. اما قرص و ژل چنین موادی را در خود دارند و نیاز به استفاده از دیگر مکمل‌های جانبی برای شستشو را به صفر می‌رساند. یا اینکه پودرها برای ظروف براق اصلا مناسب نیستند، چون ممکن است باعث ایجاد خش در ظرف شوند.

مهمترین تفاوت شرکت مهندسین مشاور با سایر شرکت ها

 

 ارائه ی فرمول های جدید و با کیفیت  و تامین  مواد  اولیه مورد نیاز شما 

نشان دادن راهکار برای تولیدی بدون نیاز به تجهیزات صنعتی

تا سالها پشتیبانی مستقیم تولید شما را چه از نظر علمی و کیفیت 

به روز رسانی فرمولاسیون ژل و قرص ظرفشویی /آموزش تولید ژل و قرص ظرفشویی و تمامی فرمولاسیون محصولات شوینده را برای شما انجام می دهد.

 همراه با شما قدم به قدم و گام به گام پیش می رویم تا در کار خود استاد و بهترین شوید.

 

تفاوت فرمول قرص ماشین ظرفشویی  با فرمول ژل ماشین ظرفشویی

 

 1. قرص به صورت جامد و به شکل مکعب مستطیل کوچک بوده، اما ژل به صورت مایع است.

 2. قدرت چربی‌زدایی قرص بیشتر از ژل است.

 3. قرص ماشین ظرفشویی در آب ۱۱۰ درجه سانتی‌گراد حل می‌شود، اما ژل در هر دمایی قابلیت حل شدن دارد.

 4. مقدار قرص مشخص است، یعنی نمی‌توان مقدار آن را کم کرد. اما ژل را به مقدار دلخواه می‌توان استفاده کرد.

 5. نگهداری و استفاده از قرص آسان‌تر از ژل است، زیرا این امکان وجود دارد که ظرف ژل سوراخ شود و اینکه امکان سرریز شدن آن هنگام ریختن در محفظه ماشین ظرفشویی وجود دارد.

 6. قیمت قرص نسبت به ژل کمی گرانتر بوده، اما از ژل به صرفه‌تر است زیرا امکان هدر رفت ژل بیشتر از قرص وجود دارد.

 7. در شستشوهای سریع می‌توان از ژل استفاده کرد، اما از قرص نمی‌توان استفاده کرد، زیرا قرص برای حل شدن به زمان طولانی‌تری نیاز دارد.

 8. تنوع برند قرص ماشین ظرفشویی بیشتر از ژل است.

 9. قرص‌ها با تمام انواع ماشین ظرفشویی سازگار هستند اما ژل‌ها فقط با برخی از مدل‌ها یا برندهای ماشین ظرفشویی سازگاری دارند.

فرمول ژل ماشین ظرفشویی 

فرمولاسیون ژل ماشین ظرفشویی در مهندسین مشاور با فرمول خاص برای ماشین های ظرفشویی طراحی شده است. برای شستن ظرف در ماشین ظرفشویی از مواد شوینده ظروف استفاده نکنید؛ زیرا باعث آسیب دائمی ماشین ظرفشویی می شود. ژل های ماشین ظرفشویی مزایای زیادی نسبت به قرص ها و پودرها دارند.

تفاوت قرص ماشین ظرفشویی و ژل در این است که ژل ها بر پایه آب هستند. این امر باعث کاهش ساییدگی در هنگام شستن ظروف غذاخوری مانند فنجان و بشقاب می شود. همچنین می توانید مقدار کمی مایع شستشو را به ماشین ظرفشویی خود اضافه کنید تا به ظروف شما کمک کند در پایان چرخه شستشو بهتر شود.

مقایسه ساختار و فرمول قرص و ژل ماشین ظرفشویی از نظر ظاهری

قرص ها و ژل ها، همانطور که از نامشان پیداست، از نظر جنس باهم تفاوت دارند. قرص ماشین ظرفشویی مکعب های مستطیلی کوچکی هستند که در یک محفظه مخصوص قرار می گیرند. اما ژل یک حلال بر پایه آب است و باید به مقدار لازم در محفظه تعیین شده دستگاه ریخته شود. بدلیل شباهت مایع ظرفشویی دستی با ژل ماشین ظرفشویی، نباید آن را برای شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی به‌ کار برد. با استفاده مواد شوینده نا‌مناسب، پس از مدت کوتاهی مجبور به مراجعه برای تعمیر ظرفشویی خود خواهید شد.

تفاوت ساختار و فرمولاسیون قرص و ژل ماشین ظرفشویی از نظر قدرت چربی زدایی

یکی دیگر از تفاوت های قرص و ژل ظرفشویی در قدرت چربی زدایی آنهاست. از آنجایی که ژل ظرفشویی بر پایه آب است، به راحتی در آب حل شده و ظروف را تمیز می کند، اما آنزیم های موجود در قرص های ماشین ظرفشویی به شستشوی آسان ظروف کثیف کمک می کند. به همین دلیل است که از ژل ظرفشویی برای شستشوی سریع، ظروف حساس به آنزیم ها برای جلوگیری از تیره شدن یا خراشیدگی یا زمانی که ماشین ظرفشویی کاملاً پر نشده است استفاده می شود. اما اگر ظروف خیلی چرب هستند، بهترین شوینده قرص ماشین ظرفشویی خواهد بود. بیشتر خرابی های گزارش شده ماشین های ظرفشویی مربوط به انتخاب مواد شوینده است. به عنوان مثال، هنگام تعمیر ماشین ظرفشویی، بسیاری از افراد از شستشوی ظروف شکایت دارند. استفاده نادرست از مواد شوینده، دستمال مرطوب، قرص یا ژل می تواند این مشکل را ایجاد کند.

مقایسه فرمولاسیون قرص و ژل ماشین ظرفشویی از نظر سازگاری با محیط زیست

امروزه تمامی شرکت ها و تولیدکنندگان در بخش های مختلف به فکر بهترین سازگاری محصولات خود با محیط زیست هستند. شرکت های تولید کننده مواد شوینده برای ماشین های ظرفشویی از این امر مستثنی نیستند. با توجه به نوع بسته بندی، قرص های ظرفشویی و ژل های ظرفشویی نسبت به پودر ظرفشویی ضایعات بیشتری تولید می کنند. اما شرکت ها به دنبال راه حلی برای این مشکل هستند تا بتوانند بسته بندی قرص ها و ژل ها را به گونه ای طراحی کنند که برای محیط زیست بسیار مناسب باشد و طبیعت را به خود جذب کند.

 

تفاوت فرمول قرص طرفشویی و فرمول ژل ماشین ظرفشویی از نظر سازگاری با انواع برندهای ماشین ظرفشویی

اکثر برند‌های تولید‌شده، محفظه‌ ای برای قرار دادن قرص دارند، اما ماشین ظرفشویی‌ های اندکی هستند که جایی برای ژل ماشین ظرفشویی نیز داشته باشند. سازگاری احتمالاً بزرگترین تفاوت بین قرص ها و ژل ها است. با این حال، از آنجایی که قرص های ماشین ظرفشویی گران تر از ژل هستند، ممکن است فکر کنید که خرید آنها پول هدر دادن است، اما اینطور نیست. زیرا اندازه گیری دقیقی برای میزان مصرف ژل ماشین ظرفشویی وجود ندارد. بنابراین ژل از قرص مضرتر است.

آموزش تولید ژل ماشین ظرفشویی

ژل ها مانند مایع ظرفشویی هستند و چون به شکل مایع هستند به راحتی می توانند در آب حل شوند و مثل پودر حالت چسبندگی و خیس خوردگی پیدا نکنند. ژل ها برای شستن ظروف براق کارایی بیشتری دارند و آنها را تمیز و بدون صدمه در درازمدت، نگه خواهند داشت.

معمولا از ژل ماشین ظرفشویی برای شستشو ظروف در حجم کم استفاده می شود. هر چه ظروف درون ماشین بیشتر باشد، از حجم بیشتر ژل  و هر چه کمتر باشند، از ژل کمتری می توانید استفاده کنید و این یعنی مقرون به صرفه بودن.

اگر می خواهید از ظرفیت کامل ماشین ظرفشویی استفاده کنید، توصیه می کنیم حدود ۲۵ تا ۳۰ میلی از ژل درون دستگاه بریزید.

فرمولاسیون و آموزش روش ساخت قرص ماشین ظرفشویی 

یکی از مزایای فرمول قرص های ماشین ظرفشویی این است که مانند پودر نیازی به دوز ندارند و به راحتی قابل استفاده هستند، کافی است قرص را در محفظه مواد شوینده قرار دهید.

یکی دیگر از جنبه های مثبت استفاده از پودر افزایش قدرت لکه بری است. علاوه بر این، این قرص ها اصطلاحاً پاوربال (Powerball) دارند که شامل تعدادی عملکرد دیگر مانند افزایش چربی زدایی برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی می شود. تفاوت بین قرص و ژل ماشین ظرفشویی این است که قرص ماشین ظرفشویی گرانتر از پودر و ژل مایع است و همچنین برای از بین بردن رسوبات معدنی به چرخه شستشوی طولانی تری نیاز دارد.

آنها همچنین نسبت به ژل ها و پودرها انعطاف پذیری کمتری دارند؛ زیرا نمی توان مقدار آنها را برای چندین چرخه ماشین ظرفشویی به دقت اندازه گیری کرد.

 

ترکیبات اصلی تشکیل دهنده ژل ظرفشویی

برخی از متداول ترین ترکیباتی که در ساخت ژل های ماشین ظرفشویی استفاده می شود عبارتند از:

 • آب به عنوان پایه ی اصلی فرمول ژل ماشین
 • عوامل شوینده و پاک کننده
 • سورفکتانت غیر یونی محلول در آب
 • غلظت دهنده مانند صمغ زانتام (صمغ مشتق شده از گیاهان)
 • سیلیکات سدیم (از نمک و سنگ آهک)
 •  آمینواسید پلیمریزه شده مانند آنزیم های پروتئاز و آمیلاز (مواد پاک کننده خاک مخلوط آنزیم گیاهی)
 • بنز ازوتیازازولینون و متیل ایزوتیازازولینون (نگهدارنده مصنوعی)
 • بوراکس (اسید بوریک)
 • گلوکونات سدیم (نمک از گلوکز)
 • اتوکسیلاتهای الکل (مشتق شده از کوکو)
 • سدیم سیترات (نمک اسید سیتریک و نرم کننده ی سختی آب)
 • هیپوکلوریت سدیم
 •  اسید سیتریک (تنظیم کننده pH از گیاه)
 • پلی اتیلن گلیکول
 • پلی اکریلات سدیم
 • تتراسدیم اتیدرونات

ترکیبات تشکیل دهنده ی ژل ظرفشویی علاوه بر موارد نامبرده در بالا می تواند حاوی عوامل جدا کننده، عوامل کنترل کننده pH و بازدارنده های خوردگی باشد.

 

مجموعه مهندسین مشاور یکی از فعال‌ترین مجموعه‌های مشاور، در زمینه فرمولاسیون و آموزش تولید انواع شوینده مخصوص ماشین طرفشویی و کلیه محصولات شوینده در خدمت شما عزیزان است.

 

فرمولاسیون انواع شوینده ماشین ظرفشویی در مهندسین مشاور09155289895

 

 

 عملکرد فرمولاسیون ژل ظرفشویی در مهندسین مشاور

فرمولاسیون ژل ظرفشویی بر خلاف مایع ظرفشویی که هرگز نباید در ماشین ها استفاده شود، فرموله شده است، زیرا می تواند باعث ایجاد کف اضافی و آسیب دائمی به ماشین ظرفشویی شود.اشتباه بین مایع دستشویی و ژل مایع ماشین ظرفشویی ممکن است یکی از دلایلی باشد که این نوع شوینده به اندازه محصولات پودری رایج نیست.

فرمول شوینده ژل ماشین ظرفشویی در مهندسین مشاور مزایای منحصر به فردی نسبت به پودر و قرص دارد.ترکیب مبتنی بر آب آن به این معنی است که روی ظروف ظریف مانند لیوان ها و ظروف تزئینی ساینده کمتری است.برای ظاهری خشک‌تر و براق‌تر، یک مایع کمک آبکش را به همراه ژل مایع اضافه کنید.

ایده تولید ژل های ماشین ظرفشویی بسیار خاص بوود و کارایی خاص خود را نیز دارد .اما سوالی به وجود میایید ما ازاین قرص ظرفشویی استفاده کنیم یا از ژل های ظرفشویی ؟؟؟ ؟ در واقع ژل های ظرفشویی همان قرص هاای ظرفشویی هستند اما به صورت مایع هستند .

همه ی ما میدانیم که قرص ها کوآنتوم طراحی و کیفیت بسیار حرفه ایی دارند یک لایه و روکش پلاستیکی دارند که قابل حل شدن در آب هستند ولی نمیتوان آن ها را نصف کرد اما قرص های ظرفشویی معمولی قابلیت نصف شدن را داشتند حال اگر شما ماشین ظرفشویی کوچیک یا به اصطلاح رومیزی دارین و یا میخواهین از برنامه ی نیم شور استفاده کنید یا تعداد ظرف های شما کم هست استفاده از قرص ماشین ظرفشویی به صرفه نیست.

 

عملکرد فرمولاسیون قرص ظرفشویی در مهندسین مشاور

فرمول قرص های ماشین ظرفشویی از قبل اندازه گیری شده دردسر را از اندازه گیری و قرار دادن پودر لباسشویی در ماشین ها کم می کند، زیرا این قرص های پودری یا ژل دار راحت را می توان به سادگی در محفظه تعیین شده قرار داد.

دلایل بیشتری برای در نظر گرفتن قرص های ظرفشویی وجود دارد تا سادگی استفاده از آنها، زیرا آنها همچنین می توانند هنگام از بین بردن لکه های سرسخت عملکرد بهتری داشته باشند.قرص ها همچنین می توانند دارای پاوربال ها و درج های ژل باشند که طیف وسیعی از عملکردهای اضافی از چربی زدایی گرفته تا تمیز کردن ماشین ظرفشویی را انجام می دهند.

در مقایسه با ژل مایع و مواد شوینده معمولی، قرص‌های ظرفشویی معمولاً گران‌تر هستند و می‌توانند به چرخه شستشوی طولانی‌تری برای حذف رسوبات معدنی نیاز داشته باشند.

آنها همچنین انعطاف پذیری کمتری نسبت به ژل و پودر مایع دارند زیرا نمی توان آنها را برای اندازه های مختلف بار ماشین ظرفشویی اندازه گیری کرد.طراحی قرص های ماشین ظرفشویی به گونه ایی هستند که هر یک قرص برا ماشین های ۱۴ نفره و یا ۱۲ نفره تولید شده اند پس یک قرص کامل برای ماشین های ظرفشویی ۸ یا ۶ نفره که در اصلاح به آن های ماشین های ظرفشویی رومیزی میگویند مناسب نیستند.

زمانی شما استفاده آپشن نیم شور یا شستشویی سریع را برای ماشین ظرفشویی خود انتخاب میکنید. استفاده ی از قرص کامل نه تنها اقتصادی نیست بلکه باعث لیز شدن ظروف و در خیلی از مواقع باعث میشود مواد شوینده روی ظروف باقی بماند.

به همین دلیل ما باید از ژل ها استفاده کنیم که به صرفه تر هستندترکیبات آن ها دقیقا مثل قرص های ظرفشویی هستند اما به صورت مایع شوینده عرضه میگردند که شما براساس نیازتان از ان مصرف کنید.

تاریخچه پیدایش مواد شوینده ظروف

تا جنگ جهانی اول هیچ نوع شوینده مصنوعی (ساخت بشر) وجود نداشت. به دلیل کمبود چربی های حیوانی و گیاهی که به طور سنتی برای ساخت صابون استفاده می شد، جایگزین هایی با استفاده از انواع مواد شیمیایی و مواد اولیه تولید شد.این منجر به تولید تعداد محدودی از مواد شوینده خانگی، از جمله مواد شوینده ظرفشویی شد، اما چیزها تا پس از جنگ جهانی دوم واقعاً شروع به کار نکردند..

به دلیل کمبود یک بار دیگر، محققان و تولیدکنندگان برای توسعه مواد شوینده ظرفشویی و لباسشویی به تابلوی نقاشی بازگشتند و یک پیشرفت بزرگ در سال ۱۹۴۶ رخ داد، زمانی که اولین شوینده رسمی حاوی ترکیب سورفکتانت سازنده در آمریکای شمالی معرفی شد.همانطور که توسط مؤسسه تمیز کردن آمریکا توضیح داده شده است، “سورفکتانت ماده اصلی تمیز کننده یک محصول شوینده است، در حالی که سازنده به سورفکتانت کمک می کند تا کارآمدتر عمل کند. ترکیبات فسفات که به عنوان سازنده در این شوینده‌ها استفاده می‌شوند، عملکرد را بسیار بهبود می‌بخشند، و آنها را برای تمیز کردن [اقلام] بسیار آلوده مناسب می‌سازند.»

از سال ۱۹۴۶ تا به امروز، مواد شوینده ظرفشویی مؤثرتر، ارزان تر، استفاده آسان تر و برش های چربی بسیار بهتر شده اند.اما ماهیت آنها و نحوه کار آنها یکی است. مواد شوینده ظرفشویی حاوی سورفاکتانت هستند. این سورفکتانت ها کشش سطحی آب را کاهش می دهند به طوری که نه تنها سورفکتانت به مخلوط شدن و تعامل آب با گریس و روغن کمک می کند، بلکه حذف گریس و روغن را برای آب آسان تر می کند.

 

 

نحوه عملکرد فرمولاسیون مواد شوینده در مهندسین مشاور

اول، بخش آسان. ما اشاره کردیم که مواد شوینده ظرف در طول سال ها به طور قابل توجهی بهبود یافته اند.این به این دلیل است که مواد دیگری به آنها اضافه شده است، از جمله آنزیم هایی که به تخریب لکه های مبتنی بر پروتئین کمک می کنند.سفید کننده ها برای کمک به از بین بردن رنگ لکه ها روی بشقاب ها و ماهی تابه ها و اضافه کردن کمی قدرت تمیز کنندگی بیشتر.و همچنین رنگ هایی برای جلوگیری از زرد شدن بشقاب ها و تابه ها.

برخی از مواد شوینده ممکن است حاوی مواد پتروشیمی و اولئوشیمیایی نیز باشند (آنهایی که از روغن ها و چربی های حیوانی یا گیاهی به دست می آیند).اکسید کننده ها، که ترکیباتی هستند که واکنش های شیمیایی را تحریک می کنند. و همچنین مواد قلیایی که باعث افزایش واکنش های شیمیایی می شوند.اما شوینده ها از هیدروکربن های آبگریز یا آب گریز و هیدروکربن های آبدوست یا جذب کننده آب نیز تشکیل شده اند.

بیایید ببینیم این دو هیدروکربن چگونه با هم کار می کنند و چرا در تولید مواد شوینده ظروف برش چربی بسیار مهم هستند.در یک سر یک مولکول در مواد شوینده ظروف، هیدروکربن های آبگریز قرار دارند که توسط آب دفع می شوند، اما به سمت چربی و روغن روی تابه جذب می شوند.در طرف دیگر همان مولکول، هیدروکربن های آبدوست قرار دارند که جذب آب می شوند اما توسط گریس و روغن دفع می شوند.اگر این دو هیدروکربن روی ظرف چرب بنشینند، هیچ اتفاقی نمی افتد.اما، هم زدن و گرما را وارد کنید، و گریس و روغن شل می‌شوند، شروع به ذوب شدن می‌کنند و قابل شستشو هستند.

در حالی که شوینده های آب سرد وجود دارند، به طور کلی مواد شوینده آب گرم در کمک به ذوب شدن چربی و روغن موثرتر هستند و پاک کردن آنها از سطوح را آسان تر می کند.یکی دیگر از تغییرات قابل توجه دیگر در چند سال گذشته این است که مواد شوینده ظروف آبکشی برای مردم (کاربران) و کره زمین ایمن تر شده اند.این به دلیل گواهی محصولات پاک کننده UL Ecologo و GREENGUARD Gold موجود در بازار است.بنابراین، همانطور که می بینید، مواد شوینده ظرفشویی بسیار پیچیده تر از آن چیزی هستند که بسیاری از ما تصور می کنیم.زمان و فناوری زیادی صرف شد تا آنها به همان اندازه که کار می کنند مؤثر واقع شوند.

بنابراین در آینده می شنوید یک سازنده مایع ظرفشویی می گوید که محصولش «روی ظروف، قابلمه ها و ظروف کثیف با چربی گیر قوی کار می کند و آنها را بی لک و تمیز می کند»،این نتیجه ی فرمولاسیون ارائه شده و طراحی شده توسط مهندسین زبده و کارامد مجموعه مهندسین مشاور می باشد.

کلام آخر

 از آنجایی که هر وسیله مخصوص شستشو شوینده مخصوص به خود را دارد، برای ماشین ظرفشویی نیز سه نوع ماده مورد استفاده قرار می‌گیرد. پودر، ژل و قرص مخصوص ماشین ظرفشویی سه نوع شوینده برای استفاده در ماشین ظرفشویی هستند.

امروزه به دلیل کیفیت بالاتر و ترکیبات ویژه‌ای که  قرص‌ها و ژل‌های مخصوص ماشین ظرفشویی دارند اکثر مردم از ژل و قرص مخصوص ماشین استفاده می‌کنند. این دو نوع شوینده تقریبا عملکرد مشابه دارند و تفاوت آن‌ها در مواردی همچون قیمت، حالت ماده، مقدار و نوع استفاده، تنوع برند و قدرت لکه‌زدایی است. فرمولاسیون شوینده مناسب، باکیفیت و مقرون به صرفه برای شستن ظرف‌ها در انواع ماشین‌های ظرفشویی‌ حاصل تجربه تولید با مهندسین مشاور است.

گروه مهندسین مشاور مفتخر است در زمینه ی ارایه ی فرمولاسیون ژل و قرص ظرفشویی /آموزش تولید ژل و قرص ظرفشویی در قالب فرمولاسیون و روش تولید در خدمت علاقمندان به تولید می باشد .

 

برای فرمولاسیون محصول مد نظر خود فقط یکبار هزینه کنید .فرمولاسیون های ارايه شده توسط گروه مهندسین مشاور قابل رقابت با برترین برندهای داخلی و خارجی می باشد. 

 

برای تهیه فرمول ژل و قرص ماشین طرفشویی با ما در تماس باشید

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *