فرمولاسیون مایع نرم کننده البسه در مهندسین مشاور

فرمولاسیون مایع نرم کننده لباس/آموزش و روند تولید مایع نرم کننده لباس/فرمول رایگان مایع نرم کننده البسه

فرمولاسیون مایع نرم کننده لباس/آموزش و روند تولید مایع نرم کننده لباس/فرمول رایگان مایع نرم کننده البسه

 

 

شرکت مهندسین مشاور مفتخر می باشد با تجربه چندین ساله فعالیت های صنعتی و آزمایشگاهی خود را در قالب بهترین فرمولاسیون مایع نرم کننده لباس/آموزش و روند تولید مایع نرم کننده لباس و تمامی فرمولاسیون محصولات شوینده و بهداشتی در اختیار علاقمندان به تولید قرار دهد .

 

بافت برخی از لباس‌ها‌ زبر و خشک است، از این جهت ممکن است مایع شوینده یا پودر ماشین لباسشویی باعث خشک‌تر شدن لباس‌ها شود. لباسی که بافت خشک دارد، ممکن است باعث خارش، حساسیت یا قرمزی پوست شود. در این صورت استفاده از یک نرم‌کننده لباس مرغوب با داشتن یک فرمولاسیون با کیفیت، کمک بسزایی در نرم و لطیف شدن لباس‌ها می‌کند.

مواد شوینده مخصوص ماشین لباسشویی، لباس‌ها و حوله‌های شما را زبر و خشک می‌کنند؛ به خصوص اگر با آب سخت آن‌ها را بشویید. نرم کننده حوله و لباس یک ترکیب مایع است که در طول چرخه آبکشی به ماشین لباسشویی یا به شستشوی دستی اضافه می‌شود تا نرمی بیشتری در بافت لباس ایجاد کند.

یکی از فرمول های مایعات پرکاربرد در فرآیند شست‌وشو، مایع نرم‌کننده استکه هم در ایران و هم در افغانستان طرفداران زیادی برای یتولید دارد. نرم‌کننده‌های حوله و لباس در انتهای شست‌وشو به ماشین لباسشویی اضافه می‌گردند تا البسه را نرم‌، لطیف و خوشبو کنند. مواد روان‌کننده‌ی موجود در مایعات نرم‌کننده با نشستن روی پارچه، باعث نرمی و بوی خوش آن می‌شوند.

میزان نیاز به استفاده از نرم‌کننده، به معیارهایی مانند نوع پارچه، ماده‌ی شوینده‌ی مصرفی، دفعات و مدت شست‌وشوی آن لباس، بستگی دارد. با توجه به کاربردهای متنوع و گوناگونی که مایع نرم‌کننده دارد، دلایل استفاده از آن متفاوت است.

 

مهمترین تفاوت شرکت مهندسین مشاور با سایر شرکت ها

 

 ارائه ی فرمول های جدید و با کیفیت  و تامین  مواد  اولیه مورد نیاز شما 

نشان دادن راهکار برای تولیدی بدون نیاز به تجهیزات صنعتی

تا سالها پشتیبانی مستقیم تولید شما را چه از نظر علمی و کیفیت 

به روز رسانی فرمولاسیون مایع نرم کننده لباس/آموزش و روند تولید مایع نرم کننده لباس را برای شما انجام می دهد.

 همراه با شما قدم به قدم و گام به گام پیش می رویم تا در کار خود استاد و بهترین شوید.

 

 

 

تاریخچه مایع نرم‌کننده از زمان پیدایش تا کنون

تولید مایع نرم‌کننده به قرن بیستم بر‌می‌گردد، درست زمانی که شرکت‌های نساجی اقدام به تولید پنبه‌ی رنگ‌شده کردند. رنگ روی الیاف نخ پنبه، باعث ایجاد زبری و خشکی در نسوج می‌شد. همین مساله زمینه‌ساز فرموله و تولید مایع ‌نرم‌کننده شد.

اولین نرم‌کننده‌ها متشکل از آب، صابون، روغن زیتون، روغن ذرت یا تالو (روغن تصفیه‌شده حیوانی) بودند. به مرور زمان و با پیشرفتی که در علم شیمی رخ داد، تحقیقات بیشتری روی پارچه‌ها انجام شد و فرمولاسیون بهتر و موثرتری برای مایع نرم‌کننده حوله و لباس طراحی شد.

در سال ۱۹۶۰ چندین بازاریاب بزرگ، فروش مایع نرم‌کننده لباس را برای مصارف خانگی شروع کردند و خیلی زود و پس از گذشت از یک دهه محبوبت آن به دلیل تولید محصول با  فرمول‌های موثر و رایحه‌های جذاب به طرز چشمگیری افزایش یافت.

با اطمینان به شما تولید کننده گرامی می توانیم بگوییم مجموعه ی مهندسین مشاور با کیفیت ترین و درجه یک ترین فرمولاسیون های شوینده را به شما تولید کننده گرامی ارائه می دهد.

فرمولاسیون مایع نرم کننده لباس در مهندسین مشاور

فرمول نرم‌کننده‌های لباس همان‌طور که از اسمشان برمی‌آید موجب نرمی بافت پارچه و درنتیجه نرم‌تر شدن و لطیف‌تر شدن لباس‌های شما می‌شوند. استفاده از نرم‌کننده باعث می‌شود که لباس‌های شما زبری و خشن بودن خود را از دست بدهند و وقتی آن‌ها را می‌پوشید، کاملاً نرم و لطیف روی پوستتان احساس شوند. همچنین استفاده از نرم‌کننده باعث می‌شود که لباس‌های شما به‌صورت غیرمعمولی خوش‌بو شوند. تا جایی که برخی از نرم‌کننده‌ها جای عطر و ادکلن‌ها را گرفته‌اند و به‌قدری خوشبو و خوشایند هستند که افراد حاضر نیستند بوی آن‌ها را با زدن انواع ادوکلن‌ها و اسپری‌ها از بین ببرند.

ویژگی های فرمول نرم‌کننده‌ مایع البسه در مهندسین مشاور

 

 • افزایش طول عمر لباس‌ها
 • جلوگیری از چین‌وچروک‌های عمیق
 • موجب نرمی لباس‌ها 
 • کاهش الکتریسیته ساکن 
 • اتوکشی آسان
 • حفظ رنگ و بافت لباس
 • نرمی و لطافت بیشتر لباس‌ها
 • جلوگیری از ایجاد الکتریسیته ساکن در لباس
 • کاهش چین و چروک لباس
 • کاهش زمان خشک شدن لباس‌ها
 • ایجاد عطر و بو با رایحه‌ی دلپذیر

فرمول ،آموزش و روند تولید مایع نرم کننده لباس در مهندسین مشاور

مهندسین ما در مهندسین مشاور ، برای حل مشکل زبری پوشاک و حوله‌ها، شیمی‌دان‌ها ماده‌ شیمیایی با فرمولاسیون خاص طراحی کردند تا بتوان لباس‌ها را نرم و لطیف نگه داشت. بهترین فرمول نرم کننده حوله و لباس در مهندسین مشاور نیز با فرمولاسیون ویژه به لباس‌ها را نرمی و لطافت می‌بخشد و عمر ‌آن‌ها را با حفظ رنگ، کاهش چین و چروک و محافظت در برابر انواع لکه‌های بالا می‌برد.

مهندسین ما در مهندسین مشاور برای نرم‌ کننده‌های شیمیایی حوله و لباس در فرمولاسیون خود از انواع آنزیم‌ها مانند دی هیدروژنه دی متیل آمونیوم کلراید یا پلی‌دی متیل سیلوکسان بر پایه سیلیکون، انواع امولسیون‌کننده‌های ماکرو، پلیمرها و میکرو امولسیون‌ها، عطرها،خوشبوکننده‌ها و خنثی‌کننده‌ها برای از بین‌بردن بوی بد لباس استفاده مکرده اند.

 

فرمول و آموزش تولید مایع نرم کننده حوله و لباس

 

انواع مواد مخصوص نرم کننده حوله و لباس

ترکیبات نرم کننده از نظر میل به جذب به پارچه‌های مختلف متفاوت هستند. بعضی بهتر روی الیاف پایه سلولز کار می‌کنند (یعنی پنبه)، بعضی دیگر تمایل بیشتری به مواد آب‌گریز مانند نایلون، پلی‌اتیلن ترفتالات، پلی اکریلونیتریل و غیره دارند. ترکیبات جدید مبتنی بر سیلیکون، مانند پلی متیل سیلوکسان، با روانکاری الیاف کار می‌کنند.

تولیدکنندگان نیز از مشتقات با گروه‌های عاملی حاوی آمین یا آمید استفاده می‌کنند. این گروه‌ها اتصال نرم کننده را به پارچه‌ها بهبود می‌بخشند.

 

در فرمولاسیون‌های اولیه، صابون‌های دست دوم به عنوان امولسیون کننده استفاده می‌شدند. امولسیون‌ها معمولاً مایعات شیری مات هستند. با این حال، میکروامولسیون‌هایی نیز وجود دارند که قطرات فاز آب‌گریز آن‌ها به طور قابل ملاحظه‌ای کوچک هستند. هرچه ذرات امولسیون کوچک‌تر باشند مزیت افزایش توانایی برای نفوذ به الیاف را بیشتر فراهم می‌کنند. سازندگان اغلب از مخلوط سورفکتانت‌های کاتیونی و غیر یونی به عنوان امولسیون کننده استفاده می‌کنند.

 

ترکیبات اصلی در فرمول مایع نرم کننده لباس

۱٫ نرم کننده ها

فرمولاسیون  نرم کننده‌های اولیه پارچه، پراکندگی نسبتاً ساده‌ای از مواد چربی بودند که پس از شستشو بر روی الیاف پارچه رسوب می‌کردند. یکی از متداول‌ترین مواد مورد استفاده پیه دی هیدروژنه دی متیل آمونیوم کلراید (DHTDMAC) بود که متعلق به دسته‌ای از مواد است که به عنوان ترکیبات آمونیوم کواترنر یا کوات شناخته می‌شود. برای غلبه بر این مشکل، در فرمولاسیون‌های مدرن از کوات‌ها در ترکیب با سایر مواد مؤثر استفاده می-کنند. این ترکیبات جدید تا حدودی کمتر در جذب آب تداخل ایجاد می‌کنند. یکی دسته جدید از مواد که امروزه در فرمولاسیون نرم کننده پارچه استفاده می‌شود، پلی دی متیل سیلوکسان (PDMS) است. سیلوکسان مایعی بر پایه سیلیکون است که توانایی روانکاری الیاف را دارد تا باعث نرم شدن و سهولت اتوکشی شود. سیلیکون‌های دیگر که در نرم کننده‌ها استفاده می‌شوند شامل سیلیکون‌های با گروه عاملی آمین، آمید و صمغ‌های سیلیکون هستند.

۲٫امولسیون کننده‌ها

مواد مورد استفاده در نرم کننده پارچه به دلیل خاصیت روغنی بودن معمولاً در آب حل نمی‌شوند؛ بنابراین، نوع دیگری از مواد شیمیایی، معروف به امولسیون کننده، باید به فرمول اضافه شود تا مخلوط پایدار تشکیل شود. بدون امولسیون کننده‌ها، مایع نرم کننده به دو فاز تقسیم می‌شود، دقیقاً مانند سس سالاد روغن و سرکه. در فرمولاسیون نرم کننده پارچه سه نوع امولسیون کننده وجود دارد: میکرو امولسیون، ماکرو امولسیون و پلیمرهای امولسیونی.

امولسیون‌های ماکرو:

 پراکندگی خامه‌ای روغن و آب شبیه لوسیون‌های دست یا نرم کننده‌های مو هستند. مولکول‌های امولسیون کننده، روغن یا قطرات سیلیکون را احاطه کرده و اجازه می‌دهند تا در آب پراکنده شوند.

میکرو امولسیون: 

از نظر شیمیایی مشابه ماکروامولسیون است، اما قطرات روغنی ایجاد می‌کند که آن‌قدر کوچک هستند که نور از اطراف آن‌ها عبور می‌کند؛ بنابراین، یک میکرو امولسیون با وضوح و شفافیت آن در مقایسه با رنگ سفید شیری ماکروامولسیون مشخص می‌شود. بعلاوه، یکی از مزایای میکرو امولسیون این است که ذرات سیلیکون به قدری ریز هستند که به‌راحتی به الیاف نفوذ می‌کنند، درحالی‌که امولسیون‌های ماکرو فقط در سطح فیبر رسوب می‌کنند.

 

پلیمرهای امولسیونی: 

پلیمرها پراکندگی‌هایی ایجاد می‌کنند که شبیه یک امولسیون ماکرو هستند. این سیستم از امولسیون کننده‌های مرسوم برای پراکنده‌سازی قطرات روغن استفاده نمی‌کند. در عوض، پلیمرهای امولسیونی یک شبکه تثبیت شده از مولکول‌ها ایجاد می‌کند که قطرات ریز سیلیکون را مانند ماهی‌های گرفتار در یک شبکه معلق می‌کند.

سیستم امولسیون استفاده شده در نرم‌کننده‌ها باید با دقت انتخاب شود تا از سطح رسوب مناسب روی پارچه اطمینان حاصل شود. به‌طور معمول از ترکیبی از امولسیفایرهای غیر یونی (که فاقد بار هستند) و امولسیفایر کاتیونی (بار مثبت دارند) استفاده می‌شود. از سورفکتانت‌های آنیونی (بار منفی دارند) به‌ندرت استفاده می‌شود.

۳٫موادی با خاصیت آزادکننده چین و چروک

به بهبود کیفیت الیاف کمک می‌کند تا چین‌وچروک‌های خشک شده یا فرسوده کاهش یابد.

۴٫خوشبوکننده‌ها

عطرها بوی تازه و تمیزی به لباس می‌بخشند. در کلیه محصولات ارائه شده با فرمولاسیون شیمیچی انواع رایحه‌های ملایم با اسانس‌های طبیعی و بدون ایجاد حساسیت وجود دارد.

۵٫خنثی‌کننده‌ها

این مواد به مولکول‌های بد بو متصل شده و خنثی می‌شوند تا به تازه بودن بوی لباس کمک کنند.

۶٫نقش مواد دیگر در نرم کننده البسه

نرم‌کننده‌های پارچه علاوه بر عوامل اولیه اصلی، مواد دیگری نیز برای بهبود جذابیت زیبایی آن‌ها و اطمینان از پایداری محصول در قفسه دارند. به عنوان مثال، رایحه و رنگ برای خوشایندتر شدن محصول برای مصرف‌کنندگان اضافه می‌شود. علاوه بر این، از تثبیت‌کننده‌های امولسیون و مواد نگهدارنده برای اطمینان از کیفیت محصول استفاده می‌شود.

 

فواید استفاده از فرمولاسیون مایع نرم کننده لباس مجموعه مهندسین مشاور

 

 • یکی از فواید نرم کننده لباس، القاء رایحه‌ای تازه و خوش به لباس‌ها است. نرم‌ کننده‌ حوله و لباس نویتکس در چهار رایحه هیجان‌انگیز و منحصر به فرد عرضه می‌شود و می‌تواند بوی تازگی لباس‌ها را به مدت طولانی‌تری حفظ کند.
 • استفاده از این محصول بافت لباس را در برابر ساییدگی محافظت می‌کند.
 • چسبندگی و الکتریسیته ساکن لباس را کاهش می‌دهد.
 • به خشک ‌شدن سریع‌تر پارچه کمک می‌کند.
 • یکی از ویژگی‌های بهترین‌ نرم کننده حوله و لباس این است که الیاف پارچه را صاف‌تر نگه‌ می‌دارد و اتوکشی را آسان‌تر می‌کند.
 • لباس‌های خشن و زبر شسته ‌شده با مواد شوینده می‌توانند پوست ظریف را به‌خصوص در کودکان خردسال تحریک کنند. نرم ‌کننده‌ حوله و لباس نویتکس به نرمی لباس‌ها در برابر پوست‌های حساس کمک می‌کند.

 

مجموعه مهندسین مشاور یکی از فعال‌ترین مجموعه‌های مشاور، در زمینه فرمولاسیون مایع نرم کننده لباس/آموزش و روند تولید مایع نرم کننده لباس و کلیه محصولات شوینده در خدمت شما عزیزان است.

 

 

 

وظایف فرمول یک مایع نرم‌کننده‌ی خوب 

 وظیفه‌ی اصلی یک فرمول خوب و با کیفیت برای مایع نرم کننده البسه لطافت بخشیدن، ایجاد حالت‌پذیری در لباس‌ها و کاهش زبری در الیاف آن است. شست وشوی البسه، مخصوصا با استفاده از ماشین لباسشویی فشار زیادی به بافت لباس‌ها وارد می‌کند. به مرور الیاف سطح پارچه ساییده و فرسوده می‌شوند، در نتیجه هنگام خشک شدن لباس در هوا، بافت لباس، سفت و سخت می‌شود و احساس خشکی به آن می‌دهد. این مشکل در لباس‌ها و پارچه‌هایی از جنس پنبه، نخ و پشم بیشتر اتفاق می‌افتد. زبری پارچه‌ها می‌تواند زمینه‌ساز خارش، قرمزی و حساسیت پوست شود. افزودن مایع نرم‌کننده‌ی مناسب در انتهای شستشو این مشکل را تا حد زیادی رفع می‌کند. 

نرم‌کننده حوله و لباس باید ضمن ایجاد نرمی و لطافت، خاصیت جذب آب را هم افزایش دهد که روی اتوکشی آسان تاثیرگذار باشد. مایع نرم‌کننده‌ی تاپ با خاصیت لطافت‌بخشی و جذب آب، به خصوص در شست‌وشوی حوله موثر است و از جمع شدگی پرزهای آن جلوگیری می‌نماید.که همه ی ویژگی ها نیاز به یک ساختار و فرمول درست و باکیفیت برای این محصول می باشد.

نرم‌کننده‌ها همچنین می‌توانند با از بین بردن الکتریسته ساکن،  مانع از جذب ذرات گرد و غبار شده  و باعث کاهش چین و چروک پارچه شوند. استفاده از مایع نرم‌کننده تاپ با کاهش اصطکاک پارچه‌ها، از تار و پود و رنگ پارچه محافظت نموده و  طول عمر آن را افزایش می‌دهد. یکی دیگر از خواص قابل توجه برخی از این نرم‌کننده‌ها، تثبیت و ماندگاری بیشتر اسانس بر روی پارچه است که موجب خوشبو ماندن البسه تا مدت طولانی‌تری می‌شود.

 

مزیت استفاده از نرم‌کننده مایع البسه

استفاده از پودر لباسشویی یا شوینده‌های لباس کافی نیست، چرا که برخی از این مواد شوینده باعث خشک و زبر شدن جنس لباس می‌شوند. در این صورت یک نرم‌کننده لباس مناسب بافت لباس را نرم و لطیف و حتی خوش‌بو می‌کنند و احساس خوشایندی در لباس‌ها تجربه خواهد شد.

بافت برخی از لباس‌ها به‌گونه‌ای است که الکتریسیته را در خود جذب می‌کنند و همین مسئله باعث ناراحتی شما و حتی جذب گرد و غبار و خرده مو روی لباس می‌گردد. برخی از نرم‌کننده‌های لباس ترکیباتی دارند که الکتریسیته ساکن لباس را از بین می‌برند که این مسئله مانع چروک شدن لباس‌ها نیز می‌گردد.

از مزیت‌های دیگر نرم‌کننده لباس می‌توان به اتوکشی ساده اشاره کرد. برخی از لباس‌ها بافت خشکی دارند که این مسئله باعث می‌شود چین و چروک‌های عمیق و خشکی روی لباس ایجاد شود که به سادگی با اتو صاف نشوند. در این صورت نرم‌کننده لباس کمک می‌کند تا چین و چروک کمتری روی لباس ایجاد شود و اتوکشیدن نیز راحت‌تر گردد.

شستشوی مداوم برخی از لباس‌ها همچون لباس خانگی باعث از بین رفتن بافت لباس به‌مرور زمان می‌شود. چرا که تعریق، سایش، مواد شوینده و حتی نور خورشید روی بافت لباس تأثیر می‌گذارد. در این صورت نرم‌کننده لباس مناسب کمک می‌کند تا بافت لباس عمر طولانی‌تری داشته باشد.

فرمول مایع نرم کننده لباس

حوله و البسه در اثر شستشوی مكرر با شوینده‌ها، بخصوص پودرهای شوینده حالت زبر و خشن به خود گرفته و هنگام استفاده حس ناخوشایندی را برای مصرف كننده ایجاد می‌كنند. همچنین وجود بار الكتریكی ساكن در سطح الیاف طبیعی و یا مخلوط الیاف طبیعی و مصنوعی موجب جذب گرد و غبار، ایجاد چین و چروك و جرقه‌های الكتریكی در سطح الیاف می‌شود كه مطلوب مصرف كنندگان نیست.

نرم كننده حوله و لباس به منظور ایجاد خواص مطلوبی چون نرمی و لطافت، از بین بردن الكتریسیته ساكن، اتوکشی آسانتر، افزایش طول عمر پارچه و ایجاد رایحه مناسب در لباس بكار می‌رود. كارایی نرم كننده های حوله و لباس علاوه بر وابسته بودن به اجزاء تشكیل دهنده، كاملا تحت تاثیر نحوه مصرف آن می‌باشد.

خواص فرمولاسیون مایع نرم كننده در مهندسین مشاور

مایع نرم کننده با نرم و لطیف نمودن حوله و لباس، استفاده و پوشیدن آنها را راحتتر می‌نمایند. این محصولات همچنین می‌توانند با از بین بردن الكتریسته ساكن مانع از جذب ذرات گرد و غبارشده  و باعث كاهش چین و چروك پارچه شوند. از دیگر خواص مطلوب آنها می‌توان به مراقبت از رنگ و بافت پارچه اشاره كرد كه در صورت استفاده مداوم، طول عمر البسه زیاد تر خواهد شد. یكی دیگر از خواص قابل توجه برخی نرم كننده ها تثبیت و ماندگاری بیشتر اسانس بر روی پارچه است. تنوع رنگ و اسانس برخی از این محصولات باعث شده كه مصرف كننده طبق سلیقه خود بتواند براحتی یكی از آنها را انتخاب نماید .

از مهمترین خواص برخی از نرم كننده ها كه بیشتر به آن توجه شده است، افزایش جذب آب توسط حوله‌ها و خاصیت آسان كنندگی اتو كشی است كه موجب صرفه جوئی در وقت و انرژی مصرف كننده خواهد شد.

خواص و مزایای مایع نرم كننده‌ پوشاک

نرم كننده ها با نرم و لطیف نمودن حوله و پوشاک، استفاده و پوشیدن آنها را راحتتر می‌نمایند. این محصولات همچنین می‌توانند با از بین بردن الكتریسته ساكن مانع از جذب ذرات گرد و غبارشده  و باعث كاهش چین و چروك پارچه شوند. از دیگر خواص مطلوب آنها می‌توان به مراقبت از رنگ و بافت پارچه اشاره كرد كه در صورت استفاده مداوم، طول عمر البسه زیاد تر خواهد شد. یكی دیگر از خواص قابل توجه برخی نرم كننده ها تثبیت و ماندگاری بیشتر اسانس بر روی پارچه است. تنوع رنگ و اسانس برخی از این محصولات باعث شده كه مصرف كننده طبق سلیقه خود بتواند براحتی یكی از آنها را انتخاب نماید .
از مهمترین خواص برخی از نرم كننده ها كه در مجمعه مهندسین مشاور بیشتر به آن توجه شده است، افزایش جذب آب توسط حوله‌ها و خاصیت آسان كنندگی اطو كشی است كه موجب صرفه جوئی در وقت و انرژی مصرف كننده خواهد شد.

فرمول و نجوه استفاده نرم کننده لباس در شستشوی دستی

برای یک تولید موفق و حفظ لطافت و درخشندگی بافت لباس‌ها پیشنهاد می‌کنیم از نرم ‌کننده حوله و لباسی که توسط مهندسین مشاور فرموله شده است در شستشوی دستی استفاده کنید. 

 نکته مهم در نحوه استفاده از نرم کننده حوله و لباس این است که قبل از استفاده حتماً برچسب مراقبتی لباس را بررسی کنید تا منعی برای مصرف نداشته باشد.

۱) ابتدا لباس‌ها را با مواد شوینده به خوبی بشویید و آب آن را تخلیه کنید.

۲) دوباره تشت را از آب ولرم تمیز پر کنید.

۳) یک قاشق غذاخوری نرم کننده حوله و لباس نویتکس را با یک فنجان آب مخلوط کرده و محلول را به آب اضافه کنید. (هرگز مستقیماً نرم کننده را روی لباس نریزید.)

۴) لباس‌ها را داخل آب قرار دهید، کمی هم بزنید و سپس اجازه دهید چند دقیقه خیس بخورند تا مکانیزم نرم‌کننده فعال شود.

۵) در آخر آب حاوی نرم کننده را خالی کنید و لباس‌ها را با آب تمیز آبکشی کنید.

فرمول و نحوه استفاده از نرم کننده لباس در ماشین لباسشویی

در شستشوی لباس‌ها با ماشین لباسشویی نیز می‌توان همانند شستشوی دستی نرم کننده اضافه کرد؛ اما نحوه استفاده از نرم کننده حوله و لباس و زمان افزودن آن، به نوع ماشین لباسشویی بستگی دارد.

در ماشین لباسشویی‌های اتوماتیک که دارای محفظه نرم کننده اتوماتیک است، می‌توانید قبل از شروع شستشو نرم کننده را اضافه کنید. اما در ماشین‌های لباسشویی فاقد محفظه نرم کننده خودکار، نرم کننده لباس باید در طول چرخه آبکشی به لباس‌ها اضافه شود.

در این قسمت درباره طرز استفاده از نرم کننده لباس و حوله بیشتر صحبت کرده‌ایم:

نکته اول: نرم کننده‌های لباس به صورت مایع هستند و معمولاً با یک پیمانه اندازه‌گیری عرضه می‌شوند. بنابراین پیمانه را طبق دستورالعمل روی برچسب بطری پر کنید. مقدار نرم کننده لباس با توجه به مقدار لباس‌های داخل ماشین لباسشویی مشخص می‌شود.

نکته دوم: در اکثر ماشین‌های لباسشویی اتوماتیک، نرم ‌کننده حوله و لباس باید به قسمت خاصی از کشوی پودر اضافه شود. نرم کننده لباس را داخل کشوی مربوطه بریزید تا ماشین لباسشویی در طول چرخه آبکشی، نرم کننده را به محل شستشو اضافه کند.

نکته سوم: محل ریختن نرم ‌کننده حوله و لباس بین ماشین‌های لباسشویی متفاوت است؛ بنابراین حتماً دفترچه راهنمای دستگاه خود را بررسی کنید.

نکات مهم در حین استفاده از نرم کننده حوله و لباس 

نکته اول:‌هرگز نرم کننده لباس را مستقیماً روی لباس‌ها نریزید، زیرا باعث لکه‌دار شدن لباس می‌شود.

نکته دوم: استفاده از نرم کننده حوله و لباس راهی عالی برای نرم نگه‌داشتن حوله‌هاست. با این حال، لازم نیست هر بار که حوله‌های خود را می‌شویید از این محصول استفاده کنید. نرم کننده‌ها ممکن است جذب آب توسط حوله را کاهش دهند.

نکته سوم:‌ اگر واقعاً نمی‌دانید این محصول را در کدام قسمت کشوی مواد شوینده ماشین لباسشویی بریزید، یک قانون کلی می‌گوید که محفظه نرم کننده لباس در ماشین‌های لباسشویی اتوماتیک معمولاً با نماد گل نشان داده شده است. با این حال بازهم بسته به نوع ماشین لباسشویی شما می‌تواند متفاوت باشد.

نکته چهارم: نرم کننده پارچه به اسپندکس که بیشتر در لباس‌های ورزشی استفاده می‌شود آسیب می‌رساند و توانایی آن را برای کشش و تغییر شکل کاهش می‌دهد. بهتر است از این محصول برای شستن این دسته از لباس‌ها خودداری کنید.

نکته پنجم: همچنین نرم کننده حوله و لباس خاصیت ضد شعله‌ بودن برخی لباس‌ها را کاهش می‌دهد. بعضی از لباس‌های شب کودکان به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در برابر آتش مقاوم باشند؛ بنابراین از نرم کننده برای این‌گونه لباس‌ها اجتناب کنید.

 نکته ششم: توصیه می‌شود که همیشه برچسب مراقبتی لباس را برای استفاده از نرم کننده بررسی کنید.

 

فرمول و اموزش تولید مایع نرم کننده09155289895

چند فرمول رایگان برای تولید نرم کننده مایع البسه

۱٫ساخت و تولید یک نرم کننده پارچه خانگی
 1. دو فنجان نمک اپسوم را در یک شیشه بریزید.
 2. نصف فنجان جوش شیرین را به آن اضافه کنید.
 3. ۴۰ قطره اسانس روغنی را هم به این ترکیب بیافزایید.
 4. آنها را خوب با هم مخلوط نمایید.
 5. در هنگام شستشوی لباس ها با ماشین لباسشویی، دو یا سه قاشق غذاخوری از این مخلوط را در حین آبکشی لباس ها به ماشین لباسشویی اضافه کنید.

با این کار، لباس هایی نرم، خوشبو و فاقد الکتریسیته ساکن خواهید داشت.

۲٫ فرمول رایگان نرم کننده لباس

 مقداری سرکه سفید را با آب مخلوط کنید و کمی جوش‌شیرین به آن اضافه نمایید. این ترکیب نه تنها باعث لطیف شدن لباس می‌شود، بلکه در از بین بردن لکه تعریق و لکه غذا تأثیر بسزایی دارد.

در روش دوم می‌توانید از نمک دریا و جوش‌شیرین استفاده کنید. از این رو مقداری نمک دریا و جوش‌شیرین و مقداری آب را با یکدیگر مخلوط کنید تا محول نرم‌کننده لباس حاصل شوید. سپس لباس خود را با این محلول بشویید و در پایان کاملاً لباس را آب بکشید تا اثری از دانه‌های نمک دریا و جوش‌شیرین باقی نماند.

 

۳٫تولید نرم کننده لباس با سرکه تقطیری سفید

سرکه تقطیری سفید می تواند لباس ها را نرم کرده و الکتریسیته ساکن آنها را کاهش دهد. با وجود اینکه سرکه سفید بوی تندی دارد؛ اما این بو در هنگام شستشوی لباس ها از بین می رود. در ضمن می توانید اسانس روغنی مورد علاقه خود را به آن اضافه کنید تا خیالتان از بابت بوی سرکه راحت شود. معمولاً ترکیب اسانس لیمو و اسطوخودوس پیشنهاد می گردد.

برای استفاده از این ماده می توانید نصف فنجان سرکه تقطیری سفید را به محفظه پخش کن شوینده ماشین لباسشویی اضافه کنید. حدود ۵ قطره اسانس روغنی را نیز به آن اضافه کرده و لباس ها را طبق معمول بشویید. در ضمن قبل از اینکه لباس ها را در ماشین لباسشویی بگذارید، سرکه سفید را روی آنها اسپری کنید؛ این کار باعث کاهش الکتریسیته ساکن و سفتی آنها بعد از شستشو می گردد.

 

کلام آخر درباره ی فرمول مایع نرم کننده لباس

یکی از پرفروش‌ترین محصولات شوینده که در شستشوی البسه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است، نرم‌کننده‌های حوله و لباس است. نرم‌کننده‌ها تأثیرات مثبتی بر روی لباس‌ها و حوله‌ها ایجاد می‌کنند‌، به‌طور مثال استفاده از نرم‌کننده باعث اتوکشی آسان لباس‌ها، حفظ رنگ و بافت لباس، نرمی و لطافت بیشتر البسه و کاهش چین و چروک آن‌ها هنگام شست شو می‌شود.
افزایش توجه به پاکیزگی در بین افراد، باعث رونق تجارت محصولات شوینده و گسترش آن شده است. همچنین به علت گستردگى این صنعت، علاقه بسیارى از افراد به سمت و سوى راه‌اندازی خط تولید محصولات شوینده به عنوان مثال فرمول ساخت نرم کننده حوله و لباس جلب شده است. اگر به دنبال فرمولاسیون نرم کننده حوله و لباس هستید، با ما همراه باشید.

گروه مهندسین مشاور مفتخر است در زمینه ی ارایه ی فرمولاسیون مایع نرم کننده لباس/آموزش و روند تولید مایع نرم کننده لباس در قالب فرمولاسیون و روش تولید در خدمت علاقمندان به تولید می باشد .

 

برای فرمولاسیون محصول مد نظر خود فقط یکبار هزینه کنید .فرمولاسیون های ارايه شده توسط گروه مهندسین مشاور قابل رقابت با برترین برندهای داخلی و خارجی می باشد. 

 

 

برای تهیه فرمول مایع نرم کننده حوله و لباس با ما در تماس باشید

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *