www.formull.ir

فرمولاسیون و آموزش تولید چسب فوری (۱۲۳)/فرمول چسب فوری /آموزش ساخت چسب فوری

فرمولاسیون و آموزش تولید چسب فوری (۱۲۳)/فرمول چسب فوری /آموزش ساخت چسب فوری

 

شرکت مهندسین مشاور مفتخر می باشد با تجربه چندین ساله فعالیت های صنعتی و آزمایشگاهی خود را در قالب بهترین فرمولاسیون و آموزش تولید چسب فوری (۱۲۳)/فرمول چسب فوری /آموزش ساخت چسب فوری و تمامی فرمولاسیون محصولات صنعتی در اختیار علاقمندان به تولید قرار دهد .

 

فرمول چسب فوری که آن را با نام چسب ۱۲۳ می شناسند در صنایع کاربرد بسیاری دارد سیانو اکریلات نام شیمیایی این چسب است که برای اولین بار در سال ۱۹۸۵ تولید و به بازار عرضه شد. این چسب به سرعت خشک شده و اجسام را محکم در کنار یکدیگر قرار می‌دهد. در چسب های فوری از ترکیبات شیمیایی خالص استفاده شده است و به آن چسب قطره ای نیز می‌گویند. این چسب‌ها در انواع برندها تولید می‌شوند و کیفیت‌های مختلفی دارند.

چسب‌های فوری با استفاده از ترکیبات پلیمری تولید می‌شوند و به دلیل وجود آنتی اکسیدان مانع از تخریب کالا می‌شوند. این چسب‌ها در محیط های مرطوب بسیار مقاوم بوده و در برابر سایش و خوردگی مقاومت بالایی دارد. 

 

فرمولاسیون و آموزش تولید چسب فوری

فرمول چسب فوری جزو در دسترس ترین انواع چسب میباشد که علاوه بر استفادههای صنعتی، در زندگی روزمره نیز مورد استفاده قرار میگیرد. چسب فوری برای چسباندن انواع قطعات چوبی، پلاستیکی، ام دی اف و… مورد استفاده قرار میگیرد. چسب فوری با نام چسب ۱ ۲ ۳ نیز شناخته میشود. دلیل این نامگذاری به سرعت خشک شدن این چسب باز میگردد.

معمولاً چسبهای فوری از دو جزء ساخته میشوند. یک جزء تشکیل شده از چسب میباشد و جزء دوم خشککنندهی چسب می‌باشد. چسب فوری قطره ای بر پایه سیانوآکریلات که به چسب ۱۲۳ معروف است, این چسب که یک محصول نو در دنیای چسب میباشد, به دلیل همه کاره بودن آن دارای طرفداران زیادی در کلیه صنایع و منازل میباشد به طوری که تقریبا در هر صنفی مصرف این محصول وجود خواهد داشت. این چسب همچنین در بازار با نام های مختلفی از جمله “چسب ام دی اف MDF” , “چسب همه کاره” , “چسب قطره ای فوری” و… شناخته شده است که همگی این نامها نهایتا یک محصول میباشند. این چسب دارای دو جزء میباشد که شامل چسب و شتاب دهنده (اکتیواتور) میباشد و به محض برخورد این دو ماده با یکدیگر, چسب در مدت زمان کمتر از ۵ثانیه خشک خواهد شد. یکی از خصوصیات چسب قطره ای همه کاره بودن آن است به طوری که تقریبا بر روی کلیه اجناس قابل استفاده بوده و آنها را میچسباند. و به دلیل داشتن عمر طولانی مدتهای زیادی قابل استفاده خواهد بود و با توجه به طراحی خاص ظرف ، مواد داخل آن حتی با استفاده های مکرر و با فاصله طولانی خشک نخواهد شد و تا آخرین قطره قابل مصرف میباشد. از چسب قطره ای میتوانید به تنهایی و بدون پاشش اسپری شتابدهنده استفاده نمایید که در این صورت زمان بیشتری (بسته به جنس قطعه) تا خشک شدن چسب نیاز است و البته قدرت چسب ۵برابر بیشتر خواهد شد. معمولا مصرف کنندگانی که میخواهند قدرت بالایی را بدست آورند و همچنین نیاز به گیرایی سریع نیز دارند, پس از آغشته کردن قطعات به چسب, از پاشش اسپری تنها در نقاط کوچکی استفاده میکنند که با این کار قطعات به صورت موقت در چند ثانیه روی یکدیگر ثابت میشوند و در مدت زمان بیشتری حدود ۱۵دقیقه, چسب های قسمتهای دیگر خشک شده و نهایتا قدرت بالاتری بدست می آید.

 

مهمترین تفاوت شرکت مهندسین مشاور با سایر شرکت ها

 

 ارائه ی فرمول های جدید و با کیفیت  و تامین  مواد  اولیه مورد نیاز شما 

نشان دادن راهکار برای تولیدی بدون نیاز به تجهیزات صنعتی

تا سالها پشتیبانی مستقیم تولید شما را چه از نظر علمی و کیفیت 

به روز رسانی فرمولاسیون و آموزش تولید چسب فوری (۱۲۳)/فرمول چسب فوری /آموزش ساخت چسب فوری  را برای شما انجام می دهد.

 همراه با شما قدم به قدم و گام به گام پیش می رویم تا در کار خود استاد و بهترین شوید.

 

ویژگی های فرمولاسیون چسب فوری در مهندسین مشاور 

• مقاومت عالی نسبت به سایش

• خواص ترکیب فوق العاده پلیمر

• حاوی آنتی اکسیدان برای جلوگیری از تخریب کالا

• خشک شدن سریع محصول

• دارای استحکام کششی و پایداری قابل قبول همراه با ظاهر یکنواخت

• دارای مقاومت عالی در برابر برش، پاره شدن

• عدم تغییر استحکام در رطوبت

• فرمولاسیون با مواد اولیه صد درصد منحصر به فرد

 

۲ کاربرد مهم چسب فوری در صنعت

عمده کاربرد چسب های ۱۲۳ در صنایع می‌باشد ولی در موارد خانگی نیز از این چسب ها استفاده می شود. یکی از مهم ترین کاربردهای چسب های فوری در صنایع چرم و کفش جهت تعمیرات، در صنایع موکت و مبلمان نیز برای مقاوم سازی و چسباندن انواع روکش استفاده می‌شود. از دیگر کاربرد چسب فوری عبارت است از:

تکه های چوب به دلیل سطح خشن و زبری که دارد به راحتی در کنار یکدیگر قرار نمی‌گیرد ولی چسب‌های فوری در این زمینه می‌توانند به شما کمک کنند. البته در صورتی که وزن چوب سنگین باشد بهتر است که از پیچ رول پلاک برای چسباندن قطعات چوب در کنار یکدیگر استفاده نمایید.

همچنین چسب‌های ۱۲۳ برای چسباندن قطعات خودرو به یکدیگر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عنوان مثال در صورتی که آینه و یا چراغ های خودرو شکسته شده باشند شما می‌توانید این قطعات را به صورت موقتی به یکدیگر بچسبانید.
سنگ های نمای ساختمان در برخی از سطوح می توانند با استفاده از سیمان و ملات و یا حتی رولپلاک چسبانده شوند. در این حالت شما با استفاده از چسب فوری این می توان محکم سنگ ها را چسباند.

 

www.formull.ir

فرمول و آموزش ساخت انواع چسب فوری 

 

فرمول چسب ۱۲۳

۱۲۳ یکی از چسب های عالی و فوق العاده قوی است که برای چسباندن سطوح مختلفی از جمله سنگ، سرامیک، شیشه، فلز، چوب، پلاستیک و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. این چسب همان طور که از نامش پیداست در عرض چند ثانیه خشک شده و به راحتی سطوح از یکدیگر جدا نخواهند شد.

 

فرمول چسب قطره ای

چسب قطره ای در بسته بندی‌های کوچکی قرار دارد و تنها چند قطره از آن کافیست تا سطوح به صورت محکم به یکدیگر بچسبند. از این چسب قدرتمند در موارد صنعتی و خانگی استفاده می‌کنند.

 

فرمولاسیون چسب آهن

چسب آهن نیز از دیگر چسب‌های فوری است که برای چسباندن سرامیک، آهن، فلز، چوب، پلاستیک، مصالح ساختمانی، لوله کشی.ها، کاغذ و مقوا، چرم و پارچه، بسته بندی و … به کار برده می‌شود. این چسب در برابر اسیدها و بازها مقاومت بالایی از خود نشان می دهد و کیفیت بالایی دارد. چند قطره از آن برای نگه داشتن اشیا به یگدیگر کافی است.

مزایای استفاده از چسب فوری

یکی از مهم ترین مزایای چسب های فوری قدرت چسبندگی بسیار بالای این محصول می باشد و می توان با استفاده از آن اشیا با جنس‌های مختلف را به صورت محکم به یکدیگر چسباند. چسب فوری در برابر رطوبت مقاوم بوده و به هیچ عنوان از سطح جدا نمی شود. چسب‌های فوری در برابر پاره شدن و برش مقاومت بالایی از خود نشان می دهد. مواد اولیه و ترکیبات موجود در این چسب‌ها از عالی ترین مواد می باشد.

مقاومت بسیار بالای چسب های فوری در برابر خوردگی و سایش را نیز می توان در لیست برترین مزایای این چسب ها قرار داد. چسب های فوری به سرعت خشک می شوند و زمان زیادی را از شما نمی‌گیرند. این چسب ها بر روی تمامی سطوح قرار می گیرند. همچنین این چسب‌ها از استحکام کششی بالایی برخوردار هستند. چسب‌های فوری بی‌رنگ هستند و ظاهر لوازم را تغییر نمی‌دهند.

ویژگی منحصر بفرد فرمولاسیون چسب فوری در مهندسین مشاور

چسب‌های فوری با استفاده از بهترین متریال تولید شده اند و می توانند سخت ترین لوازم را نیز به یکدیگر بچسبانند. سرعت خشک شوندگی این چسب‌ها بالا بوده و کیفیت بسیار چشمگیری دارند. در صنایع چوب و کابینت سازی استفاده از چسب‌های‌ فوری بسیار رایج است. این چسب ها در مدت زمان بسیار پایینی خشک می‌شوند و در زمان شما نیز صرفه جویی خواهند کرد. مقاومت سایشی بالای چسب‌های فوری را نمی‌توان نادیده گرفت. آنتی اکسیدان موجود در این چسب‌ها از تخریب کالاها جلوگیری می کند. ترکیبات پلیمری موجود در این چسب‌ها کیفیت آن را افزایش داده است.

 

فرمول چسب فوری /چسب ۱۲۳

 

چسب فوری که بیشتر به چسب یک دو سه معروف هست از جمله چسب‌هایی است که در صنایع کاربرد بسیاری دارد.
سیانو اکریلات نام شیمیایی این چسب است که برای اولین بار در سال ۱۹۸۵ تولید و به بازار عرضه شد. این چسب به سرعت خشک شده و اجسام را محکم در کنار یکدیگر قرار می‌دهد.
در چسب های فوری از ترکیبات شیمیایی خالص استفاده می شود و به آن چسب قطره ای نیز می‌گویند.
این چسب‌ها در انواع برندها تولید می‌شوند و کیفیت‌های مختلفی دارند.

چسب‌های فوری با استفاده از ترکیبات پلیمری تولید می‌شوند و به دلیل وجود آنتی اکسیدان مانع از تخریب کالا می‌شوند.
این چسب‌ها در محیط های مرطوب بسیار مقاوم بوده و در برابر سایش و خوردگی مقاومت بالایی دارد.
الکتروچسب ارائه دهنده بهترین چسب‌های فوری موجود در بازار است و این افتخار را دارد که چسب سفارشی شما را در مدت زمان کوتاهی برایتان ارسال کند.

 

ماده اصلی چسب فوری

ماده اصلی چسب دو جزئی سیانواکریلات (C5H5NO2، برای علاقه‌مندان به شیمی) است. سیانواکریلات یک رزین اکریلیک است که تقریباً فوراً خشک می شود (قوی ترین پیوند خود را ایجاد می کند). تنها محرکی که به آن نیاز دارد، یون های هیدروکسیل در آب است، که این امر بسیار ساده است زیرا تقریباً هر جسمی که بخواهید بچسبانید حداقل مقدار کمی آب روی سطح آن خواهد داشت. هوا نیز حاوی آب به صورت رطوبت است.

چسب های سفید، مانند المر، با تبخیر حلال پیوند می خورند. هنگامی که آب تبخیر می شود، لاتکس پلی وینیل استات که در شکاف های یک ماده پخش شده است، یک پیوند انعطاف پذیر تشکیل می دهد. از طرف دیگر، سوپر چسب تحت فرآیندی به نام پلیمریزاسیون آنیونی قرار می گیرد . فرآیند شیمیایی پلیمریزاسیون مقدار معینی گرما تولید می کند. اگر مقدار زیادی چسب فوق العاده با پوست شما تماس پیدا کند، در واقع می تواند باعث سوختگی شود.

 

آموزش فرایند تولید چسب فوری

چسب فوری همانطور که از اسم آن مشخص است در کمترین زمان با خاصیت چسبندگی باور نکردنی ماندگاری و دوام بالایی از اتصال را فراهم می‌کند بی‌جهت نیست که علاوه‌بر مصارف خانگی در صنعت نیز با استقبال چشمگیری خریداری می‌شود.

چسب فوری ماده‌ای بصرفه و نسبتا ارزان است که کیفیت خیره‌ کننده اتصالی را برای کاربران فراهم کرده است. شرکت‌های تولیدی برای استفاده کارآمد تولیدات خود را در اندازه‌ها و سایزهای متنوعی تولید و عرضه کرده‌اند.

اتصال قطعات چوبی، پلاستیکی، MDF و… با کاربرد چسب فوری به آسانی صورت می‌گیرد. چسب فوری از پرطرفدارترین موادی است که در ساختارش علاوه‌بر چسب، جز خشک کننده‌ دهی چسب نیز بکار رفته است.

تنوع بالای کاربرد چسب فوری سبب شده که به آن لقب همه‌کاره نیز بدهند که اغلب در زمانی کمتر از ۵ ثانیه دو قطعه را به یکدیگر وصل می‌کند و استحکام باور نکردنی را فراهم می‌کند.

برای آموزش فرایند تولید چسب فوری با مهندسین ما در مجموعه مهندسین مشاور در تماس باشید.

 

ساختار فرمولاسیون چسب فوری

محصولاتی که لقب چسب فوری را یدک می‌کشند شامل افزودنی‌های پرکاربردی همچون پلیمرهای لاستیکی، رزین‌های صنعتی و پایدار کننده در حلال‌ها هستند تا تعمیر و ترمیم وسایل مختلف با کمترین چالش صورت گیرد.

 

فرمولاسیون چسب فوری 

اگر شما مایلید که با راز و رمز ساخت این ماده کارآمد آشنا شوید و این محصول بی نظیر را تولید کنید، بد نیست بدانید که پلیمر مهمترین جز ساختاری چسب فوری بوده و از طریق خاصیت آنتی‌اکسیدان به حفظ عمر مفید کالا و محصول می‌افزاید.برای اطلاعات بیشتر میتوانید با مهندسین ما در تماس باشید.

تمایز این نوع چسب‌ها به همینجا ختم نمی‌شود بلکه پایداری بالایی نسبت به شرایط سایش و برش نیز دارند و نمی‌توانید شاهد تراوش رطوبت در محیط‌های مختلف باشید که از پرداخت هزینه‌های کاذب و خرید دوباره می‌کاهد.

 

فرمولاسیون  و ترکیبات چسب ۱۲۳ 

فرمول چسب یک دو سه محصولی است دو جزئی که یک قسمت آن چسب قطره‌ای و قسمت دیگر اسپری است. این چسب به عملکرد سریع و قدرت چسبندگی زیاد شهرت دارد. عملکرد سریع این چسب به اندازه‌ای است که نام آن را هم تغییر داده! البته سرعت خشک شدن این محصول به جنس سطوح نیز بستگی دارد، به عنوان مثال در سطوح چوبی و فلزی، به زمان بیشتری برای خشک شدن نیاز خواهید داشت. اما می‌توانیم با افزایش دمای سطوح (به کمک هیتر یا سشوار)، فشار دادن دو سطح به یکدیگر و ایجاد جریان هوا در نزدیکی سطوح، سرعت خشک شدن را بیشتر کنیم.

اصلی‌ترین مواد تشکیل دهنده اسپری چسب ۱۲۳، سیانواکریلات است. این ماده به سرعت با هوا و رطوبت واکنش نشان می‌دهد. به همین دلیل بعد از باز شدن پلمپ اسپری تنها یک ماه می‌توان از محصول استفاده کرد و بعد از آن حتی اگر محتویات بسته باقی مانده باشد، خشک می‌شود و غیرقابل استفاده خواهد بود.

ویژگی‌ها و مزایای فرمولاسیون  چسب ۱۲۳ در مهندسین مشاور

 • چسبندگی فوری
 • استحکام بالا
 • باعث زرد شدن یا سفیدک زدن اجسام نمی‌شود.
 • ایمنی بالا و عدم ضرر برای انسان و محیط زیست
 • مقاومت در برابر شرایط محیطی

 

www.formull.ir

 

فرمول و مواد تشکیل دهنده اسپری چسب ۱۲۳ و مایع چسب ۱۲۳

مواد تشکیل دهنده اسپری چسب ۱۲۳ گازهای هگزان و آمین است. این گازها خاصیت اشتعال زایی دارند. به همین دلیل است که توصیه می‌شود هنگام استفاده از اسپری چسب ۱۲۳ سیگار روشن نکنید و اطرافتان آتش وجود نداشته باشد.

اصلی‌ترین مواد تشکیل دهنده اسپری چسب ۱۲۳ ماده‌ای به نام سیانو اکریلات است. حتی این چسب گاه به نام چسب سیانو اکریلات هم شناخته می‌شود. در واقع، اصطلاح چسب سیانواکریلات به طور کلی، چسب‌های فوق العاده با اتصال سریع را توصیف می‌کند. این ماده یک مونر اکریلیک است که پخته شده و به شکل پلاستیک در می‌آید. پخت یک واکنش شیمیایی است که باعث چسبندگی سطوح به هم می‌شود. این روند می‌تواند به وسیله گرما، رطوبت، تابش یا پرتو UV سرعت بیشتری بگیرد.

مواد تشکیل دهنده اسپری چسب ۱۲۳ با چسب‌ قطره‌ای سنتی تفاوت دارد. برخلاف چسب‌های سنتی که بر پایه آب هستند، این چسب از یک رزین اکریلیک تشکیل شده است. چسب ۱۲۳ همچنین به دلیل شرایط خاص چسبندگی با چسب سنتی متفاوت است. دلیلش این است که چسب سیانوآکریلات تنها زمانی می‌تواند با یک سطح متصل شود که رطوبت وجود داشته باشد. این بدان معناست که اگر این چسب روی یک سطح کاملا خشک قرار گیرد، به سطح نمی‌چسبد و پیوند ایجاد نمی‌کند.

در مقابل، هنگامی که مقداری رطوبت وجود داشته باشد، مولکول‌های موجود در چسب با رطوبت واکنش داده و زنجیره‌های محکمی بین دو سطح تماس تشکیل می‌دهند. این واکنش گرما تولید می‌کند و فورا انجام می‌شود. این عملکرد با اتصال چسب سنتی که با تبخیر سیال پایه رخ می‌دهد، متفاوت است.

کاربرد چسب یک دو سه

 

 • چسباندن سطوح چوبی و MDF
 • چسباندن سطوح پلاستیکی و PVC
 • چسباندن قطعات و سطوح صنعتی و ساختمانی مانند بتن، سرامیک و…
 • عایق کردن و درزگیری سیستم‌های تهویه، لوله یخچال و فریزر، تانکر و…

چسب یک دو سه در برابر حرارت مقاومت زیادی از خود نشان نمی‌دهد و نمی‌تواند در دمای بالا سطوح را به یکدیگر بچسباند. همچنین در ماشین‌آلات صنعتی و قطعات حساس بهتر است از چسب‌هایی که صرفا برای این کار طراحی شده‌اند، استفاده کنید؛ مثلا چسب‌های پلی اورتان یا سیلیکونی برای این موارد کاربرد بیشتری دارند.

 

فرمول و آموزش تولید اسپری چسب ۱۲۳

یکی همان اسپری شتاب دهنده است .دیگری یک نوع چسب است که به صورت جداگانه و به جای مایع چسب ۱۲۳ مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع، چسب اسپری چسبی است که برای چسباندن قطعات روی آن ها پاشیده می‌شود.

کاربرد اسپری چسب ۱۲۳ به اندازه کاربرد چسب ۱۲۳ متنوع نیست. این چسب در صنعت کاربرد ندارد اما برای استفاده در داخل خانه بهترین گزینه است. بسیاری از انواع چسب‌های اسپری برای صنایع دستی، دکوراسیون، تعمیرات مبلمان، تعمیر لباس، پروژه‌های مدرسه و تعمیرات روزانه استفاده می‌شوند.

از چسب‌های اسپری ۱۲۳ می‌توان برای چسباندن چوب، فلز، اکریلیک، فوم، پارچه، مقوا، چرم، چوب پنبه‌ای، شیشه، فویل، لاستیک و بسیاری از پلاستیک‌ها استفاده کرد. برخی از چسب‌های اسپری برای قرار گرفتن در معرض دما یا رطوبت بالا توصیه نمی‌شوند، بنابراین قبل از استفاده از آن بر روی یک کالای بیرونی حتما آن را بررسی کنید. چسب اسپری برای استفاده متداول و کاردستی انتخاب مناسبی است. شفاف و تمیز می شود و با گذر زمان زرد نمی شود.

 

نکات مهم درباره فرمولاسیون و عملکرد اسپری چسب ۱۲۳

عملکرد سریع اسپری چسب ۱۲۳ در اکثر موارد یک مزیت است، اما زمانی که روی پوست یا سطحی که نباید، می‌ریزد به یک چالش تبدیل می‌شود. البته راهکارهایی برای پاک کردن این چسب از سطوح وجود دارد. پاک‌کننده لاک ناخن (استون)، ترکیب آب و صابون و سرکه یا آبلیمو و روغن می‌تواند چسب را نرم و از پوست یا سطح جدا کند. اگر چسب وارد قسمت‌های حساس بدن مانند چشم، دهان یا جای زخم شود، باید سریع به اورژانس مراجعه کرد. در صورتی که امکان تراشیدن سطح با چاقو یا اجسام تیز وجود دارد، از این روش هم می‌توان برای پاک کردن چسب استفاده کرد.

حلال پاک کردن چسب ۱۲۳

 

۱- پاک کننده چسب از روی چوب

 • سرکه سفید
 • استون
 • دی کلرومتان
 • دی متیل سولفواکسید
 • نیترومتان

۲- حلال چسب ۱۲۳ روی دست

 • صابون و آب گرم
 • استون
 • روغن زیتون

۳- حلال چسب ۱۲۳ روی فلز

 • استون
 • الکل
 • آب اکسیژنه
 • حرارت

۴- پاک کننده چسب یک دو سه روی پلاستیک

 • روغن زیتون
 • سرکه
 
نحوه نگهداری از چسب فوری

کاربرد چسب فوری به نکات ایمنی و شرایط نگهداری وابسته است:

– فراموش نکنید که این گروه از مواد برای گروه‌های حساس مانند کودکان سمیت بالایی دارند و تماس با آنها ممکن است خطرات جانی را به همراه داشته باشد.

– گرما و تغییرات شدید دمایی به کاهش عمر مفید چسب می‌انجامد.

– محیط انباری را از نظر وجود تهویه نیز چک کنید تا بتوانید از قدرت پشتیبانی و استحکام آن همواره لذت ببرید.

– در صورت برخورد چسب با پوست و استنشاق بخارات حتما می‌بایست صورت خود را با آب بشویید و با بروز مشکل به درمانگاه مراجعه کرد.

– خوشبختانه کارایی چسب فوری پس از رعایت نکات ایمنی و صبوری برای اتصال بحدی بالاست که فقط ضربات مکانیکی می‌تواند آن‌ها را جدا کند.

– برندهای داخلی و خارجی بسیاری چسب فوری را راهی بازار کرده‌اند. زمانی می‌توان این ماده کاربردی را تولید و روانه بازار کرد  و از انعطاف پذیری و قدرت اتصال آن لذت برد که فرمولاسیون با کیفیت با قدرتی داشت.

با مجموعه مهندسین مشاور میتوانید بهترین فرمولاسیون چسب فوری /چسب ۱۲۳ صد در صد تضمینی را داشته باشید.

مجموعه مهندسین مشاور با سابقه درخشان می‌تواند دوام بالایی اتصالات با چسب فوری را به شما تولید کننده گرامی هدیه بخشد.

 

نحوه استفاده از چسب اسپری یک دو سه

استفاده از چسب اسپری آسان است. برای پیوند سریع و قدرتمند فقط این مراحل را دنبال کنید:

۱- این چسب را در فضای کافی استفاده کنید و برای جلوگیری از استنشاق بخار، همیشه از ماسک استفاده کنید.
۲- سطحی که باید چسبانده شود باید تمیز و خشک و عاری از روغن، موم، رنگ یا هر نوع باقیمانده باشند.
۳- چسب را آماده کنید. چسب‌های اسپری به دما حساس هستند، بنابراین آن ها را بین ۱۸ تا ۳۵ درجه سانتی گراد استفاده کنید. قوطی را قبل از استفاده تکان دهید.
چسب را اسپری کنید. قوطی چسب را در وضعیت عمودی نگه دارید و دریچه را به سمت سطحی که قرار است متصل شود، بگیرید. یک لایه چسب یکنواخت روی هر دو سطح بمالید. در حین اسپری کردن، فاصله ۲۰ تا ۲۵ سانتی متری (حدود ۸ تا ۱۰ اینچ) را حفظ کنید.
۴- قطعات را به هم بپیوندید. ۲ تا ۳ دقیقه صبر کنید. چسب باید چسبناک شود. قطعات را در جای خود محکم کنید. فشار ملایم اما محکم وارد کنید و در جای خود نگه دارید.
۵- بگذارید چسب خشک شود. توجه داشته باشید که چسب‌های اسپری به سرعت خشک می‌شوند. برای استحکام کامل تا ۲۴ ساعت از وسیله مورد نظر استفاده نکنید.
پس از استفاده، قوطی را برعکس کنید و دریچه و نوک آن را پاک کنید. هر گونه ماده باقیمانده یا تجمع یافته را تمیز کنید، سپس با یک پارچه خشک کاملا پاک کنید و درپوش را ببندید.

 

ماندگاری چسب ۱۲۳

اثر رطوبت و هوا روی چسب ۱۲۳ باعث می‌شود تا این چسب در صورت باز شدن حداکثر تا ۴ هفته کارایی داشته باشد و پس از آن کیفیت خود را از دست می‌دهد. اگر در محصول باز نشده باشد، حداکثر ماندگاری آن یک سال خواهد بود. اگر می‌خواهید ماندگاری چسب ۱۲۳ پس از باز شدن بیشتر باشد، بهتر است نازل چسب را تمیز کنید و در آن محکم ببندید تا هوا به داخل آن نفوذ نکند.

نکته مهم دیگر این است که اگر در چسب‌ ۱۲۳ را باز کرده‌اید، آن را در محیط کاملا خنک قرار ندهید. زیرا رطوبت مواد چسب را متراکم و آن را زود خشک می‌کند. اما اگر فروشنده این چسب‌ها هستید و می‌خواهید ماندگاری آن ها در قفسه‌ها افزایش پیدا کند، آن ها را در دمای کاملا خنک نگهداری کنید تا خواص خود را بهتر حفظ کنند.

 

کلام آخر در ارتباط با فرمول چسب فوری (۱۲۳)

چسب فوری از ترکیب پلیمر ساخته شده و با داشتن آنتی اکسیدان از تخریب کالا جلوگیری می‌کند. این چسب در برابر سایش و برش مقاومت بالایی دارد و استحکام آن در محیط‌های مرطوب کاهش پیدا نمی‌کند. 
از چسب فوری بیشتر در صنایع کفش و چرم برای دوبله کاری و تعمیرات، در صنایع کف‌ پوش برای چسباندن انواع موکت و کف‌پوش و در صنعت مبلمان سازی برای چسباندن انواع روکش‌ استفاده می‌شود.

 

گروه مهندسین مشاور مفتخر است در زمینه ی ارایه ی فرمولاسیون و آموزش تولید چسب فوری (۱۲۳)/فرمول چسب فوری /آموزش ساخت چسب فوری  در قالب فرمولاسیون و روش تولید در خدمت علاقمندان به تولید می باشد .

 

برای فرمولاسیون محصول مد نظر خود فقط یکبار هزینه کنید .فرمولاسیون های ارايه شده توسط گروه مهندسین مشاور قابل رقابت با برترین برندهای داخلی و خارجی می باشد. 

 

 

برای تهیه فرمول چسب فوری با ما در تماس باشید

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *