فروش PVP/فروش بصورت خرد و عمده/پلی وینیل پیرولیدون (PVP)

شرکت مهندسین مشاور مفتخر می باشد با تجربه ی چندین ساله خود در فروش PVP و  فروش انواع مواد شیمیایی در خدمت شما عزیزان باشد.

 

 

فروش پلی وینیل پیرولیدون (PVP) 

پلی وینیل پیرولیدون (PVP) یک پلیمر محلول در آب است که از پلیمریزاسیون مونومر به دست می آید و در گریدهای مختلف با وزن مولکولی و ویسکوزیته متفاوت موجود است .

PVP یک پلیمر بی اثر، غیر سمی، مقاوم در برابر دما، پایدار با pH، زیست سازگار و زیست تخریب پذیر است که به کپسوله کردن و تهیه داروهای آبدوست و چربی دوست کمک می کند.

این مزایا PVP را به یک ماده کمکی همه کاره در توسعه فرمولاسیون سیستم های تحویل کنترل شده معمولی تا جدید تبدیل می کند.

این ماده سرطان زا بوده و برای آبزیان بسیار سمی است. با این حال پلیمر PVP در شکل خالص آن چنان ایمن است که نه تنها برای انسان قابل خوردن است، بلکه پس از نیمه اول قرن بیستم به عنوان یک گسترش دهنده پلاسمای خون برای قربانیان تروما استفاده شد.

نام های متداول پلی وینیل پیرولیدون (PVP)

 •  پوویدون
 • پلی ویدون

 

 

خواص PVP

PVP در آب و دیگر حلال های قطبی محلول است. در آب دارای خاصیت مفید ویسکوزیته نیوتنی است. هنگامی که خشک می شود، یک پودر پوسته پوسته سبک است که به راحتی تا ۱۸٪ وزن خود را در آب اتمسفر جذب می کند.

 

 

 

روش تولید PVP ( پلی وینیل پیرولیدون)

محصول خام  PVPاز پلیمریزاسیون وینیل پیرولیدون تحت کاتالیزور بازی یا مونومر N- وینیل پیرولیدون و سپس واکنش متقاطع تولید می شود. محلول آبی ۳۰ تا ۶۰ درصد از ۱-وینیل-۲-پیرلیدون تصفیه شده  در حضور آمونیاک یا آمین ها و همچنین با پراکسید هیدروژن به عنوان کاتالیزور با واکنش متقاطع و واکنش همو پلیمریزاسیون در دمای ۵۰ درجه به تصفیه بیشتر برای به دست آوردن محصول نهایی کمک می کند.

روش دیگر تولید PVP توسط فرآیند Reppe است استیلن و فرمالدئید در حضور یک کاتالیزور استیلید مس بسیار فعال واکنش داده و بوتی اندیول را تشکیل می دهند که به بوتاندیول هیدروژنه شده و سپس سیکلودهیدروژنه می شود و بوتیرولاکتون را تشکیل می دهد.

پیرولیدون با واکنش بوتیرولاکتون با آمونیاک تولید می شود. پس از آن یک واکنش وینیلاسیون ایجاد می شود که در آن پیرولیدون و استیلن تحت فشار واکنش نشان می دهند. مونومر وینیل پیرولیدون سپس در حضور ترکیبی از کاتالیزورها برای تولید پویدون پلیمریزاسیون می شود.

 

 

 

 

خواص شیمیایی و فیزیکی PVP

 • شکل ظاهری به صورت پودر یا پولک های سفید یا سفید مایل به زرد جاذب رطوبت می باشد.
 • پلی وینیل پیرولیدون بی بو یا تقریبا بی بو است .
 • پوویدونها با مقادیر K برابر یا کمتر از ۳۰ از طریق اسپری خشک می شوند و به صورت کره در می آیند.
 • PVP موجود در بازار دو نوع می باشد K90/K30

 

 

 

کاربرد پلی وینیل پیرولیدون (PVP)

 •  داروسازی
 • زیست پزشکی
 • آرایشی و بهداشتی 
 • صنایع غذایی 

 

 

کاربرد پلی وینیل پیرولیدون در محصولات بهداشتی

 

 

 • شامپوها
 • خمیردندان (به عنوان یک عامل ضخیم کننده در ژل های سفید کننده دندان از این ماده استفاده می شود.)
 •  در محلول های نگهداری لنز
 • PVP اساس فرمول های اولیه اسپری ها و ژل های مو است.

 

 

 

پلی وینیل پیرولیدون در صنایع غذایی

 • به عنوان یک افزودنی غذایی،  یک تثبیت کننده است و عامل شفاف کننده در نوشیدنی ها از جمله در صنعت شراب سازی برای شراب سفید استفاده می شود.
 • در محصولات غذایی رژیمی فاقد چربی از جمله انواع سس ها،کیک ها، محصولات لبنی…

 

سایر کاربردهای PVP

به دلیل قطبیت آن به خوبی به مولکول های قطبی متصل می شود. این امر منجر به کاربرد آن در پوشش های کاغذهای جوهرافشان با کیفیت عکس و همچنین در جوهرهای چاپگرهای جوهرافشان شده است.

 • به عنوان افزودنی ویژه برای باتری، سرامیک، فایبرگلاس
 • به عنوان امولسیفایر و تجزیه کننده برای پلیمریزاسیون محلول
 • برای تولید غشاهایی مانند فیلتر دیالیز
 • به عنوان عامل چسبنده و کمپلکس در کشاورزی

 

روش نگهداری PVP

پلی وینیل پیرولیدون ،با گرم شدن در دمای ۱۵۰ درجه سانتی گراد تا حدی تیره می شود و حلالیت آن در آب کاهش می یابد. در چرخه کوتاه قرار گرفتن در معرض حرارت در حدود ۱۱۰-۱۳۰ درجه سانتی گراد پایدار است.

محلول آبی با بخار، خواص آن را تغییر نمی دهد. محلول های آبی مستعد رشد کپک هستند و در نتیجه نیاز به افزودن مواد نگهدارنده مناسب دارند.

PVP ممکن است در شرایط معمولی بدون تجزیه یا تخریب ذخیره شود. با این حال، از آنجا که این پودر جاذب رطوبت است  باید آن را در یک محفظه سربسته و در جای خشک و خنک نگهداری کنید.

 

 

 

 

 

فروش PVP/فروش بصورت خرد و عمده/پلی وینیل پیرولیدون (PVP)

 

 

 

 

قیمت PVP در مهندسین مشاور

پلی وینیل پیرولیدون (PVP) یک پلیمر محلول در آب است که با پلیمریزاسیون مونومر N- وینیل پیرولیدون بدست می آید. PVP یک پلیمر بی اثر، غیر سمی، مقاوم در برابر دما، پایدار در pH، زیست سازگار و زیست تخریب پذیر است که به کپسوله سازی و تهیه داروهای آب دوست و چربی دوست کمک می کند.

این مزایا باعث می شود پلی وینیل پیرولیدون یک ماده کمکی متنوع در توسعه فرمولاسیون سیستم های تحویل داروی معمولی و کنترل شده جدید باشد. پلی وینیل پیرولیدون دارای ویژگی های قابل تنظیم است و می تواند به عنوان یک عنصر مهار کننده برای انتقال ژن، ایمپلنت های ارتوپدی و برنامه های مهندسی بافت استفاده شود.

بر اساس وزن های مولکولی مختلف و اشکال اصلاح شده، PVP می تواند به ویژگی های مفید استثنایی ترکیبات با خواص شیمیایی متنوع منجر شود. 

 

برای اطلاع از آخرین قیمت، شرایط نگهداری از آن و چگونگی استفاده از آن می توانید با شماره های درج شده در سایت مهندسین مشاور ، تماس بگیرید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

 

 

تماس با مهندسین مشاور

 

مجموعه ی مهندسین مشاور مفتخر می باشد با تجربه چندین ساله ی فعالیت های آزمایشگاهی و صنعتی خود در زمینه ی

 فروش با کیفیت ترین مواد شیمیایی

فروش PVP

و ارایه ی بهترین و قابل رقابت ترین انواع فرمولاسیون های شوینده ، شیمیایی ، محصولات کارواش ، آرایشی و بهداشتی و انواع رنگ ، تینر و حلال در خدمت علاقمندان به تولید باشد.

 

 

برای خرید PVP  با همکاران ما در تماس باشید.

 

۰۹۱۵۵۲۸۹۸۹۵

۰۹۱۵۶۸۳۳۴۷۰

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *