فرمولاسیون مایع ادبلو (مایع اگزوز دیزل)

مایع ادبلو یا مایع اگزوز دیزل که در ایران و اروپا به نام ادبلو مشهور می باشد، براساس استاندارد ISO 22241 یک محلول اوره می‌باشد که از ۳۲٫۵٪ اوره خالص  و ۶۷٫۵٪ آب دیونایز تشکیل گردیده است.

در اینجا شایان ذکر است که بهترین فرمولاسیون مایع اَدبلو (مایع اگزوز دیزل) را از هر نوعی ، گروه مهندسین مشاور ارایه می دهند.

ویژگی های فرمولاسیون مایع ادبلو در مهندسین مشاور

  • بالاترین کیلومتر پیمایش
  • کاهش مصرف سوخت تا ۵ درصد
  • کاهش هزینه نگهداری کاتالیست
  • افزایش توان موتور
  • افزایش عمر فیلترهای SCR
  • کاهش آلودگی هوا
  • سازگار با سوخت ایران
  • مطابق با استانداردها

 

مایع ادبلو (مایع اگزوز دیزل)

مایع ادبلو اغلب در خودروهای دیزل یورو ۵ و یورو ۶ مورد استفاده قرار می گیرد. این محلول یک مایع مصرفی در قسمت کاتالیست انتخابی خودروهای دیزل بوده و میزان گازهای سمی اکسیدهای نیتروژن را به میزان بسیار بالایی کاهش می‌دهد.

مایع ادبلو که در مخزنی اختصاصی در خودرو نگهداری می‌گردد در گازهای خروجی حاصل از احراق در مسیر اگزوز تزریق شده و پس از تبخیر به آمونیاک و دی‌اکسید کربن تجزیه می‌گردد.

باید به این نکته توجه داشته باشید که فقط ادبلوی خالص و استاندارد در مخزن ادبلو بریزید.استفاده از محصولات بی کیفیت و ناخالص موجب آسیب رسیدن به کاتالیست و سیستم انژکتور ادبلو خواهد گردید.

زمان چک کردن مایع ادبلو

میزان ادبلوی باقی مانده در مخزن به فاکتورهای زیادی همچون ابعاد باک ادبلو، سبک رانندگی و مصرف سوخت خودرو بستگی دارد. البته به منظور تخمینی حدودی باید گفت به ازای هر ۱۰۰۰ کیلومتر رانندگی، حدود ۱ لیتر ادبلو مصرف خواهد شد.

کلام آخر

شرکت مهندسین مشاور مفتخر است در زمینه ی ارایه ی فرمولاسیون “فرمولاسیون مایع ادبلو (مایع اگزوز دیزل) ” در قالب فرمولاسیون و روش تولید در خدمت علاقمندان به تولید می باشد .

لازم به ذکر است که شرکت مهندسین مشاور در زمینه های زیر هم دارای  فرمولاسیون هایی متفاوت و خاص می‌باشد.

برای فرمولاسیون محصول مد نظر خود فقط یکبار هزینه کنید .فرمولاسیون های ارايه شده توسط مهندسین مشاور قابل رقابت با برترین برندهای داخلی و خارجی می باشد. 

 

            برای تهیه  فرمولاسیون مایع ادبلو (مایع اگزوز دیزل) با ما  در تماس باشید …

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *