فرمولاسیون آب رادیاتور ماشین

به سیالی که گرما را از موتور جذب می‌کند و سپس آن را از طریق رادیاتور دفع می‌کند آب رادیاتور یا همان مایع خنک کننده می گویند. ​همچنین این کار را با وارد کردن جریان هوای گرم توسط بخاری در فصول سرد انجام می‌دهد.

شرکت مهندسین مشاور با حضور مهندسین کارآمد و زبده فرمولاسیون آب رادیاتور ماشین را بگونه ای خاص و قابل رقابت با تمامی برند ها ارایه می دهد.

بهترین ترکیب برای آب رادیاتور ترکیب آب مقطربدلیل نداشتن املاح زیادی و مایع ضدیخ-ضدجوش است. 

آب رادیاتور یا آب معمولی ؟

بعضی از مردم از آب معمولی به عنوان آب رادیاتور استفاده می کنند که باید گفت اینکار اشتباهی هست. آب معمولی دارای املاح و ترکیبات گوناگونی است و بخشی از این آب در اثر حرارت تبخیر می شود.

در اثر این تبخیر املاح و ترکیبات درون این آب در رادیاتور رسوب کرده و موجب گرفتی یا خوردگی لوله های آن می شوند.

در اینجا شایان ذکر است که بهترین فرمولاسیون آب رادیاتور ماشین را از هر نوعی ، گروه مهندسین مشاور ارایه می دهند.

تفاوت آب رادیاتور با ضد یخ

ضد یخ ماده به آب رادیاتور اضافه می شود تا دمای انجماد آنرا کاهش دهد. با کاهش دمای انجماد، آب رادیاتور در زمستان ها سخت تر دچار یخ زدگی می شود.

 ماده ضدیخ-ضدجوش :

سیالی است که از ترکیب یک سیال پایه و مواد افزودنی برای جلوگیری از خوردگی، کف کردن، بهبود کیفیت، زنگ‌زدگی آب و رنگ تشکیل شده است.

دلیل تعویض آب رادیاتور 

​آب رادیاتور مایعی است که درون رادیاتور خودروها ریخته می شود. این مایع برای سرد کردن موتور مورد استفاده قرار می گیرد تا از گرم شدن بیش از حد آن جلوگیری کند.   

آب رادیاتور در یک محیط گرم و تحت شرایط سخت عمل می‌کند و در طول زمان کارایی خود را از دست خواهد داد و نکته مهم اینست که ، در صورت تعویض نکردن آب رادیاتور پس از مدتی قسمت‌های سرد موتور و رادیاتور در معرض خوردگی قرار می‌گیرند. ​

تعویض مایع خنک‌کننده باعث حذف آلاینده های موجود در آن ‌می‌شود که در نهایت از مسدود شدن سیستم خنک‌کننده و به خصوص ایجاد مشکل در فصل زمستان و تابستان جلوگیری می‌کند.​

زمان تعویض آب رادیات 

آب رادیاتور ماشین را بهتر است هر ۸۰ هزار کیلومتر یا هر ۵ سال را تعویض کرد.در ابتدای فصل زمستان و تابستان حتماً مایع خنک کننده را باید تعویض کرد.

روش بازبینی آب رادیاتور خودرو

 در ابتدا حتما خودرو برای چند مدت خاموش باشد.مقدار کم مایع خنک‌کننده می‌تواند باعث جوش‌آوردن موتور شده که خسارات زیادی را ایجاد می‌کند.

در برخی خودرو‌ها مایع خنک‌کننده در محفظه‌ی شفافی است که با نگاه کردن به آن می‌توانید بررسی کنید که آیا سطح آن بین min و max است یا خیر.در باقی خودرو‌ها باید رادیاتور و منبع انبساط را باز کرده تا بتوانید سطح مایع را بررسی کنید.

کلام آخر

شرکت مهندسین مشاور مفتخر است در زمینه ی ارایه ی فرمولاسیون “فرمولاسیون آب رادیاتور ماشین ” در قالب فرمولاسیون و روش تولید در خدمت علاقمندان به تولید می باشد .

لازم به ذکر است که شرکت مهندسین مشاور در زمینه های زیر هم دارای  فرمولاسیون هایی متفاوت و خاص می‌باشد.

برای فرمولاسیون محصول مد نظر خود فقط یکبار هزینه کنید .فرمولاسیون های ارايه شده توسط مهندسین مشاور قابل رقابت با برترین برندهای داخلی و خارجی می باشد. 

 

            برای تهیه  فرمولاسیون آب رادیاتور ماشین با ما  در تماس باشید …

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *