فرمولاسیون و آموزش تولید کرم ضد آفتاب

فرمولاسیون و آموزش ساخت کرم ضد آفتاب ***فرمول کرم ضد آفتاب

فرمولاسیون و آموزش ساخت کرم ضد آفتاب *** فرمول کرم ضد آفتاب**فرمولاسیون کرم ضد آفتاب طیف وسیع در مهندسین مشاور

 

 

شرکت مهندسین مشاور مفتخر می باشد با تجربه چندین ساله فعالیت های صنعتی و آزمایشگاهی خود را در قالب بهترین فرمولاسیون و آموزش ساخت کرم ضد آفتاب *** فرمول کرم ضد آفتاب و تمامی فرمولاسیون محصولات آرایشی و بهداشتی در اختیار علاقمندان به تولید قرار دهد .

 

کرم ضد آفتاب یک محصول موضعی محافظت از پوست در مقابل نور خورشید است که بخشی از اشعه ماوراء بنفش خورشید (UV) را جذب یا منعکس می کند و بنابراین به محافظت در برابر آفتاب سوختگی کمک می کند و مهم تر از همه از سرطان پوست جلوگیری می کند. کرم های ضد آفتاب به صورت لوسیون، اسپری، ژل، فوم، پودر و دیگر محصولات موضعی تولید می شوند. استفاده از این کرم ها به همراه دیگر وسایل محافظتی مانند لباس های پوشیده، کلاه، آفتابگیر، دستکش، عینک و … توصیه می شود.

فرمولاسیون و آموزش ساخت کرم ضد آفتاب

نور خورشید برای بسیاری از عملکردهای بدن از جمله تولید ویتامین D و حفظ و روحیه شبانه روزی شما ضروری است، با این وجود قرار گرفتن بیش از حد در معرض آفتاب نیز می تواند مضر باشد. اشعه ماوراء بنفش (UV) ممکن است منجر به آسیب پوستی کوتاه مدت و طولانی مدت، از جمله آفتاب سوختگی، علائم پیری و حتی سرطان پوست شود. کرم های ضد آفتاب با SPF های مختلف در بازار موجود هستند. . تأثیر ضدآفتاب براساس SPF یا همان Sun Protection Factor به معنای فاکتور محافظت از خورشید (نور خورشید) است که معمولاً بر روی ضدآفتاب‌ها درج شده و درصد فاکتور حفاظتی ضد آفتاب در مقابل اشعه UVB در قالب عدد SPF بر روی ضدآفتاب‌ها درج می‌شود.

مهمترین تفاوت شرکت مهندسین مشاور با سایر شرکت ها

 

 ارائه ی فرمول های جدید و با کیفیت  و تامین  مواد  اولیه مورد نیاز شما 

نشان دادن راهکار برای تولیدی بدون نیاز به تجهیزات صنعتی

تا سالها پشتیبانی مستقیم تولید شما را چه از نظر علمی و کیفیت 

به روز رسانی   فرمولاسیون و آموزش ساخت کرم ضد آفتاب *** فرمول کرم ضد آفتاب را برای شما انجام می دهد.

 همراه با شما قدم به قدم و گام به گام پیش می رویم تا در کار خود استاد و بهترین شوید.

 

 

ویژگی های فرمولاسیون کرم ضد آفتاب در مهندسین مشاور

 • وسیع الطیف می باشد، یعنی از پوست در برابر اشعه‌های UVA و UVB محافظت کند.
 • دارای SPF مناسب 
 • مناسب با نوع پوست
 • در برابر آب مقاوم 
 • بافت سبک و بی رنگ
 • ضد لک و پیری پوست
 • ضد جوش و آکنه
 • مناسب پوست چرب
 • کنترل چربی پوست
 • آبرسان قوی
 • بدون پارابن و چربی

 

فرمولاسیون انواع ضد آفتاب ها: فیزیکی، شیمیایی

فرمولاسیون های کرم های ضدآفتاب به سه نوع فیزیکی (معدنی)، شیمیایی تقسیم می شوند:

فرمول و آموزش ساخت ضد آفتاب فیزیکی:

ضدآفتاب هایی که از فیلترهای فیزیکی به عنوان اصلی ترین ماده فعال در آن ها  استفاده می شود، ضدآفتاب های فیزیکی نامیده می شوند و گاهی به آن ها کرم های ضد آفتاب فیزیکی یا معدنی هم می گویند. کرم های ضد آفتاب فیزیکی با جذب، بازتاب و پراکندگی اشعه UV از سطح پوست عمل می کنند. مواد موجود در این کرم های ضد آفتاب،  سپر محافظتی روی پوست ایجاد می کنند.

هنگامی که اشعه ماوراء بنفش به پوست برخورد می کند، از این سپر رد  نمی شود که در واقع کرم ضد آفتاب مانع از نفوذ آن به پوست می شود. هر چند تمام اشعه ها پراکنده نمی شوند، ولی بسیاری از آن ها تحت تأثیر قرار می گیرند.

دو فیلتر فیزیکی در تهیه ضد آفتاب های فیزیکی استفاده می شوند که هر دو از مواد معدنی ساخته شده اند: اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم

فرمول و آموزش ساخت ضدآفتاب شیمیایی:

ضدآفتاب هایی که از فیلترهای شیمیایی به عنوان اصلی ترین ماده فعال آن ها استفاده می شود، ضدآفتاب های شیمیایی نامیده می شوند و گاهی به آن ها کرم ضد آفتاب ارگانیک هم می گویند.

اصطلاح «کرم ضد آفتاب شیمیایی» ممکن است گیج کننده باشد اما به طور گسترده در صنعت تولید محصولات بهداشتی استفاده می شود. از نظر فنی، همه چیز در این سیاره از مواد شیمیایی (به جز نور و برق) تشکیل شده است. در واقع همه چیز یک ماده شیمیایی است! کرم های ضد آفتاب فیزیکی نیز از مواد شیمیایی ساخته شده اند.

کرم های ضد آفتاب شیمیایی با جذب انرژی اشعه ماوراء بنفش و تبدیل آن به گرمای پراکنده در پوست عمل می کنند. برخی از رایج ترین فیلترهای شیمیایی عبارتند از: آووبنزون، اکتینوکسات، اکتوکریلن و اکسی بنزون

 

تفاوت فرمولاسیون کرم ضد آفتاب فیزیکی با فرمولاسیون کرم ضد آفتاب شیمیایی

فرمول کرم های ضد آفتاب شیمیایی در مهندسین مشاور حاوی ترکیبات آلی مانند اکسی بنزون​​، اکتینوکسات، اکتیسالات و آووبنزون ​​هستند.

فرمول کرم های ضد آفتاب شیمیایی جذب کننده اشعه ماوراء بنفش هستند زیرا به پوست نفوذ می کنند.

فرمول کرم های ضد آفتاب فیزیکی در مهندسین مشاور حاوی مواد معدنی فعالی مانند دی اکسید تیتانیوم یا اکسید روی هستند که با نشستن در روی پوست، باعث پراکنده شدن پرتوهای مضر UV از آن می شوند.

فرمول ضد آفتاب شیمیایی

نکات مثبت:

 • برای محافظت از پوست به مقدار کمتری از آن نیاز است.
 • لطیف تر است و راحت تر روی پوست پخش می شود.

نکات منفی:

 • قبل از شروع به اثرگذاری حدود ۲۰ دقیقه زمان نیاز دارد.
 • احتمال ایجاد حساسیت و سوزش پوست به دلیل ترکیبات متعدد به منظور دستیابی به طیف وسیع حفاظت در مقابل UVA و UVB در آن بیشتر است.
 • هرچه SPF کرم ضد آفتاب بالاتر باشد، احتمال تحریک برای انواع پوست های حساس بیشتر است
 • در معرض نور مستقیم UV سریعتر کم اثر می شود، بنابراین به دفعات بیشتری باید استفاده شود.
 • ممکن است منافذ پوست های چرب را مسدود کند.

فرمول ضد آفتاب فیزیکی

نکات مثبت:

 • از پوست  در برابر اشعه UVA و UVB محافظت می کند و در گروه ضد آفتاب های طیف وسیع قرار دارد.
 • به محض استفاده، از پوست در برابر نور خورشید محافظت می کند و نیازی به صبر کردن نیست.
 • در معرض اشعه ماوراء بنفش مستقیم بیشتر دوام می آورد، اما زمانی که مرطوب می شود یا پوست عرق می کند، دوام نمی آورد.
 • کمتر احتمال دارد باعث تحریک  و سوزش روی پوست شود.
 • احتمال گرفتگی منافذ پوست در آن کمتر است و برای پوست های مستعد آکنه ایده آل است.
 • ماندگاری بیشتر

نکات منفی:

 • به راحتی از روی پوست پاک می شود، بنابراین بیشتر نیاز به استفاده مجدد دارد.
 • ممکن است یک رد سفید از خود روی پوست به جا بگذارد.
 • اگر درست استفاده نشود، می تواند محافظت کمتری داشته باشد زیرا اشعه UV می تواند بین مولکول های کرم ضد آفتاب نفوذ و وارد پوست شود.

 

روش ساخت فرمول کرم ضد آفتاب

ترکیبات فرمولاسیون کرم ضد آفتاب 

مجموعه ی مهندسین مشاور فرمول کرم ضد آفتاب را براساس استاندارد ها و مطابق بر سازمان بهداشتی غذا و دارو به تولید کنندگان ارائه می نماید.

سازمان بهداشتی غذا و دارو هفده ترکیب را برای استفاده در تهیه ضد آفتاب ها لازم دانسته است .

 1. تیتانیوم اکساید (ضد آفتاب فیزیکی)
 2. زینک اکساید (ضد آفتاب فیزیکی)
 3. آووبنزون (ضد آفتاب شیمیایی)
 4. اکسی بنزوون (ضد آفتاب شیمیایی)
 5. هموسالات (ضد آفتاب شیمیایی)
 6. اکتی سالات (ضد آفتاب شیمیایی)
 7. اکتوکریلن (ضد آفتاب شیمیایی)
 8. اکتینوکسات (ضد آفتاب شیمیایی)

 

نحوه عملکرد کرم های ضد آفتاب

ضدآفتاب حاوی فیلترهایی است که با جذب یا بازتاب بخشی از اشعه ماوراء بنفش خورشید کار می کند. دو نوع ضد آفتاب وجود دارد: شیمیایی و معدنی.

کرم ضد آفتاب شیمیایی با جذب اشعه ماوراء بنفش و تبدیل آن به گرما برای محافظت از آفتاب عمل می کند، در حالی که کرم ضد آفتاب معدنی اشعه ماوراء بنفش را از پوست منعکس می کند. هر دو نوع این کرم های ضد آفتاب محافظت مؤثر از آفتاب را ارائه می دهند. برای افرادی که دارای پوست حساس هستند، کرم های ضد آفتاب معدنی توصیه می شود زیرا محافظ فیزیکی بین پوست و اشعه خورشید هستند.

تأثیر SPF بر میزان محافظت از پوست

SPF مخفف فاکتور محافظت در برابر آفتاب است. در ضد آفتاب، SPF  به جلوگیری از تابش نور خورشید به پوست شما کمک می کند. خورشید دو نوع اشعه UVA و UVB را ساطع می کند. اشعه UVA به علائم پیری در پوست مانند چین و چروک و افتادگی منجر می شود. اشعه های UVB بیشتر سرطان زا هستند و اغلب مسئول آفتاب سوختگی هستند. اشعه UVA هم چنین پرتوهای UVB را واکنش پذیرتر می کنند، بنابراین در ترکیب با هم، می توانند کشنده باشند.

SPF با افزایش دفاع طبیعی پوست در برابر اشعه خورشید عمل می کند. به عنوان مثال، SPF 15 حدود ۱۵ برابر بیشتر از پوست معمولی شما بدون کرم ضد آفتاب، از آن محافظت می کند. بنابراین، SPF 50 ، ۵۰ برابر بیشتر از پوست بدون کرم ضد آفتاب، از آن محافظت می کند. انتخاب کرم ضد آفتاب با طیف گسترده به این معنی است که از یک نوع ضد آفتابی  استفاده شود که هر دو اشعه UVA و UVB را مسدود می کند.

زمان استفاده از کرم ضد آفتاب 

مهم است که در همه فصول در برابر نور خورشید از پوست خود محافظت کنید و نه فقط در ماه های تابستان. بازتاب خورشید در روزهای برفی به همان اندازه خطرناک است و می تواند به راحتی فرد را دچار آفتاب سوختگی کند که در روزهای آفتابی؛ حتماً شما هم افراد زیادی را دیده اید که بعد از اسکی دچار آفتاب سوختگی شده اند. در مورد بهار هم همین طور است. با توجه به زاویه خورشید در اواخر بهار و اوایل تابستان، حفاظت از پوست در این ماه ها بسیار مهم است.

بنابراین مهم نیست کجا هستید، اشعه ماوراء بنفش در تمام طول سال ، حتی در روزهای سرد و ابری وجود دارد. پرتوهای UVA بیشترین آسیب را دارند و ۹۵ درصد اشعه ماوراء بنفش را که به زمین می رسد تشکیل می دهند. آن ها در تمام طول سال همان قدرت را دارند و می توانند از طریق پنجره ها هم داخل شوند و به پوست شما آسیب برسانند.

اگر در هر فصلی به هر دلیلی بیرون از خانه هستید، حتماً از کرم ضد آفتاب استفاده کنید و مرتباً آن را اعمال کنید. با این کار وقتی پا به سن بگذارید، ظاهری جوان و شاداب خواهید داشت.

روش صحیح استفاده از ضد آفتاب

پوست انسان همیشه زیر اشعه مضر فرابنفش قرار دارد حتی وقتی هوا ابری است. بنابراین، باید هر زمان چه در تعطیلات، چه زمان خارج شدن برای خرید هرگز استفاده از کرم های ضد آفتاب را فراموش نشود.

بسیاری از مردم به دلیل استفاده نادرست از این محصولات، دچار آفتاب سوختگی و سایر مشکلات مرتبط می شوند. 

 • قبل از بیرون رفتن از خانه 

اگر بعد از قرار گرفتن در معرض نور خورشید از کرم های ضد آفتاب استفاده شود، مطمئناً کمک زیادی نخواهد کرد. کرم های ضد آفتاب برای جذب شدن به پوست به زمان نیاز دارند. استفاده از این محصولات ضد آفتاب پانزده یا بیست دقیقه قبل از بیرون رفتن از خانه و قرار گرفتن زیر اشعه ماوراء بنفش اجباری است. به این ترتیب در برابر اشعه های مضر و پیامدهای آن محافظت می شود.

 • به اندازه کافی از ضد آفتاب استفاده شود.

استفاده نکردن از کرم های ضد آفتاب به اندازه کافی، یکی از شایع ترین دلایلی است که باعث شکایت افراد از عدم اثربخشی آن ها می شود. برای محافظت مناسب در برابر نور خورشید، باید از مقدار زیادی ضد آفتاب استفاده کنید و در این مورد خساست به خرج ندهید. آن را به آرامی روی پوست خود بمالید و منتظر بمانید تا کاملاً جذب شود.

 • از کرم ضد آفتاب روی پوست تمیز و عاری از آلودگی استفاده شود.

معمولاً افراد از محافظت از پوست سایر اعضای بدن غفلت می کنند. این امر منجر به برنزه شدن و آفتاب سوختگی در سایر قسمت های بدن می شود. بنابراین هرگز گردن، بازوها، پاها، گوش ها و غیره را فراموش نکنید. اگر می خواهید از لب های خود محافظت کنید، می توانید از ضد آفتاب لب با فاکتور محافظت در برابر آفتاب استفاده کنید. بنابراین، استفاده از کرم ضد آفتاب در سراسر بدن لازم و ضروری است.

 • ضد آفتاب تمدید شود.

اکثر مردم بعد از گذشت چند ساعت دیگر از کرم های ضد آفتاب استفاده نمی کنند و بنابراین قربانی اشعه های مضر UV  می شوند. استفاده از کرم های ضد آفتاب پس از چند ساعت یا بعد از شنا یا تعریق بسیار مهم است. استفاده مجدد از کرم ضد آفتاب باید هر دو تا سه ساعت یکبار در طول روز باشد.

 

 

فرمولاسیون و آموزش ساخت کرم ضد آفتاب *** فرمول کرم ضد آفتاب**فرمولاسیون کرم ضد آفتاب طیف وسیع در مهندسین مشاور

 

 

فرمولاسیون ضد آفتاب بر اساس نوع پوست

انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب برای نوع پوست  آسان تر از قبل شده است. با پیشرفت فناوری کرم های ضد آفتاب، یافتن SPF ایده آل پوست شما کار سختی نیست.

امروزه فرمول های ضدآفتاب برای هر نوع پوست، کاربرد، فصل و فعالیتی وجود دارد. با توجه به این واقعیت که سرطان پوست شایع ترین نوع سرطان در دنیا است، این دلیل مهمی برای استفاده مقدار زیادی کرم ضد آفتاب است تا بتوانید در هر موقعیتی از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنید.

چندین نکته مهم در نحوه انتخاب یک کرم ضد آفتاب خوب برای نوع پوست شما وجود دارد. صرف نظر از نوع پوست شما، یافتن کرم ضد آفتابی که دارای برچسب «طیف وسیع» است، برای محافظت از در برابر اشعه UVA و UVB بسیار مهم است.

اشعه UVA باعث پیری زودرس پوست می شود در حالی که اشعه UVB منجر به آفتاب سوختگی می شود. هنگامی که پوست شما بیش از حد در معرض هر یک از این انواع اشعه قرار می گیرد، خطر ابتلا به سرطان افزایش می یابد. SPF نیز نکته دیگری است که باید به آن توجه کنید. توصیه می کنیم از SPF حداقل ۳۰ استفاده کنید.

فرمولاسیون کرم‌ ضد آفتاب طیف وسیع 

فرمولاسیون کرم ضد آفتاب با طیف گسترده نوعی کرم ضد آفتاب است که مانع از آسیب رساندن دو اشعه مضر ماوراء بنفش به پوست می شود. مانند دیگر کرم های ضد آفتاب،  این کرم های ضد آفتاب به کاربر کمک می کند تا از آسیب ناشی از نور خورشید به پوست جلوگیری کند و در عین حال خطر ابتلا به سرطان پوست را کاهش می دهد. هم چنین می تواند درکاهش پیری زودرس در پوست که معمولاً به صورت تغییر رنگ در پوست، ایجاد کک و مک، چین و چروک و افتادگی پوست ظاهر می شوند، مؤثر باشد.

تفاوت فرمولاسیون کرم ضد آفتاب رنگی با فرمولاسیون کرم ضدآفتاب بی رنگ 

 

اغلب کرم های ضد آفتاب ها بدون رنگ هستند، به این معنی که وقتی روی پوست استفاده می شوند اثری از خود به جا نمی گذارند، ولی برخی از کارخانه های سازنده ضدآفتاب، اقدام به تولید ضدآفتاب هایی کرده است که رنگی یا به اصطلاح کرم پودری هستند.

این ضد آفتاب ها بعد از استفاده درست مانند یک کرم پودر، قدرت پوشانندگی دارند و از آن جایی که برخی برندها، از طیف رنگی نزدیک به تن پوست هم در ساخت این کرم های ضدآفتاب استفاده کرده اند، این کرم ها در واقع یک تیر با دو نشان هستند، به این معنی که هم از پوست در برابر اشعه آفتاب مراقبت می کنند و هم اینکه نقش فونداسیون آرایش را برعهده دارند.

 

فرمول و روش تولید کرم ضد آفتاب

فرمول و آموزش تولید ضد آفتاب برای پوست خشک

برای افرادی که پوست خشک دارند، کرم های ضد آفتاب حاوی مرطوب کننده می توانند سودمند باشند. بسیاری از کرم های ضد آفتاب حاوی مواد آبرسان مانند اسید هیالورونیک یا سرامیدها هستند. فرمول کرم ضد آفتاب مناسب پوست های خشک زیرا حاوی موادی است که به لطافت پوست کمک می کند. هیدراتاسیون پایدار را باعث می شود و به طور خاص برای پوست های حساس فرموله شده است.

فرمولاسیون و آموزش تولید کرم ضد آفتاب برای پوست چرب

افرادی که دارای پوست چرب یا مستعد آکنه هستند باید به دنبال کرم های ضد آفتاب با برچسب «غیر کمدوژنیک» باشند، به این معنی که برای جلوگیری از بسته شدن منافذ پوست فرموله شده است. این ضد آفتاب ها سبک و فاقد چربی هستند و برای محافظت از پوست های چرب، مستعد آکنه و حساس ایده آل هستند.

فرمولاسیون این کرم های ضد آفتاب به عنوان یک فرمول بدون عطر، حاوی هیالورونات سدیم برای تأمین رطوب پوست بسیار کاربرد دارند. هم چنین اسید لاکتیک موجود در این کرم های ضد آفتاب، به پوست برای پاکسازی منافذ و کاهش براق بودن آن کمک می کند.

فرمولاسیون کرم ضد آفتاب برای پوست های تیره

پوست های تیره هم می توانند خشک، چرب یا حساس باشند، بنابراین بهتر است با توجه به نوع پوستی که دارید، کرم ضد افتاب را انتخاب کنید و اگر رنگ پوستتان تیره تر از پوست های معمول است، از کرم های ضد آفتاب با SPF30 یا ۵۰ استفاده کنید.

فرمول و آموزش تولید کرم ضد آفتاب برای پوست حساس

افرادی که دارای پوست حساس هستند باید به دنبال کرم های ضد آفتاب باشند که بر پایه مواد معدنی یا فیزیکی هستند و نه شیمیایی. کرم های ضد آفتاب فیزیکی دارای ترکیباتی مانند اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم هستند که در روی پوست قرار می گیرند و یک سد محافظ ایجاد می کنند. این مواد چشم ها را نمی سوزانند، بنابراین برای انواع پوست های حساس ایده آل هستند. فرمول این ضد آفتاب ها صد در صد فیلترهای معدنی را با رنگ های شفاف ترکیب می کند تا از طیف گسترده ای از UVA/UVB محافظت کند.

فرمول و روش تولید کرم ضد آفتاب 

فرمول و روش تولید کرم ضد آفتاب در اصل سدی است که از پوست در برابر اشعه ماورا بنفش (UV) محافظت می‌کند. دو نوع اشعه ماورا بنفش وجود دارند که روی پوست اثر می‌گذارند که شامل اشعه UVA موجب پیری پوست و اشعه UVB که معمولاً باعث آفتاب سوختگی می‌شوند، است.

ضد آفتاب یک داروی بدون نسخه است و با توجه به مقررات سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA)، کرم ضد آفتاب تنها در صورت محافظت در برابر هر دو نوع اشعه UV می‌تواند محافظت کامل ایجاد کند. برچسبی دارای یک شماره به نام ضریب محافظت در برابر آفتاب (SPF) نیز باید روی محصولات ذکر شود. یک ضد آفتاب با SPF 30 می‌تواند ۸ درصد از اشعه UVB خورشید را مسدود کند. هرچه این عدد بیشتر باشد، جلوگیری از اشعه UVB بیشتر خواهد بود.

تفاوت فرمول ضد آفتاب با فرمول سان بلاک 

فرمولاسیون Sunblock به عنوان یک مانع فیزیکی بین پوست و اشعه های مضر خورشید عمل می‌کند و حاوی مواد ارگانیک و غیر ارگانیکی است که برای جلوگیری از نفوذ اشعه UV به داخل پوست، روی سطح پوست می‌نشینند.

در حالی که Sunblock بیشتر عملکرد فیزیکال دارد،فرمول ضد آفتاب معمولاً گزینه محبوب‌تری است چون به صورت شیمیایی از پوست محافظت می‌کند، ظاهر طبیعی‌تری دارد و راحت‌تر جذب می‌شود و از علائم آسیب درازمدت اشعه خورشید جلوگیری می‌کند.

فرمولاسیون انواع کرم های ضد آفتاب 

بسته به نوع عملکرد و مواد مورد استفاده، کرم ضد آفتاب را می‌توان به انواع فیزیکی، شیمیای و معدنی یا مینرال تقسیم‌بندی نمود که در ادامه توضیح داده شده‌اند.

روش تولید و فرمول ضد آفتاب‌های فیزیکی:

به عنوان مثال اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم که روی سطح پوست می‌مانند و با انعکاس اشعه مضر خورشید از پوست محافظت می‌کنند. ضد آفتاب فیزیکی کمتر آلرژیک بوده و مناسب پوست‌های حساس، مرطوب کننده‌تر و کاهش دهنده احساس سنگینی روی پوست است. نکته منفی این نوع ضد آفتاب این است که مانند یک لایه گچی روی پوست می‌ماند اگرچه امروزه انواع سبکتر یا رنگی آن تولید می‌شوند که ظاری ریعی‌تر به پوست می‌دهند.

روش تولید و فرمول کرم ضد آفتاب‌های شیمیایی:

دارای ترکیباتی هستند فیلترهایی که نور UV را جذب می‌کنند.

ضد آفتاب‌های معدنی یا مینرال: با اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم ساخته می‌شوند که معمولاً به صورت نانو ذرات میکروسکوپی هستند. ذرات روی یا تیتانیوم مقدار کمی در پوست نفوذ می‌کنند. مهم است که از فرم‌های معدنی پوشیده شده با مواد شیمیایی بی اثر برای کاهش اثرپذیری استفاده شده باشد در غیر این صورت، امکان آسیب پوستی وجود دارد. بنا بر نظر برخی محققین، محدودیت استفاده از روی و تیتانیوم در ضد آفتاب‌ها خطر احتمالی برای مصرف‌کنندگان را به حداقل می‌رساند.

همچنین ضدآفتاب‌ها بر اساس پایه ماده‌ای که در آن‌ها به کار رفته است، در انواع مختلف لوسیون، مایع، کرم، اسپری، ژل یا استیک تولید می‌شوند.

معنای ضد آفتاب فیزیکال یا مینرال و شیمیایی 

ضد آفتاب‌ها معمولا دو دسته‌اند:

 1. فیزیکال یا مینرال
 2. شیمیایی یا Chemical

فیزیکال یا مینرال معمولا حاوی اکسیدزینک و دی‌اکسید تیتانیوم هستند. به دلیل رنگ سفیدی که بر روی پوست به جا می‌گذارند کمتر مورد استقبال عموم قرار گرفته است.

این نوع ضد آفتاب‌ها بیشتر برای پوست‌های آسیب دیده بعد از پروسیجرهای جوانسازی و زیبایی استفاده می‌شود و نیز برای ضد آفتاب مناسب کودکان و افراد دارای پوست حساس معمولا از فاکتورهای فیزیکی استفاده می‌شود.

ضدآفتاب شیمیایی معمولا حاوی مواد زیر می‌باشد:

 • Oxybenzone
 • Avobenzone
 • Octisalate
 • Octocrylene
 • Homosalate
 • Octinoxate
 • Retinyl palmitate

توصیه می‌شود که از کرم‌هایی استفاده کنید که فاقد اکسی‌بنزون و رتینیل‌پالمیتات باشند چرا که اکسی‌بنزون می‌تواند وارد جریان خون شود یا واکنش‌های پوستی آلرژیک را تحریک کند و رتینیل‌پالمیتات ممکن است سرعت رشد تومورها و ضایعات پوستی را افزایش دهد. البته بعضی از کرم‌ها دارای ترکیبی از مواد تشکیل دهنده ضد آفتاب‌های فیزیکال و شیمیایی می‌باشند.

 

کلام آخر

کرم ضد آفتاب مانند یک سپر در برابر اشعه های مضر خورشید عمل میکند. اشعه های مضر خورشید باعث آفتاب سوختگی، پیری زودرس و بروز چین و چروک و آسیب های دیگر پوست می شود که برای جلوگیری از این اتفاقات، از کرم ضد آفتاب استفاده میکنیم. کرم ضد آفتاب از جهات مختلف به دسته های متفاوتی تقسیم می شود، مثلا انواع کرم ضد آفتاب از نظر نوع پوست، انواع کرم ضد آفتاب از نظر شکل و فیزیکی و شیمیایی بودن مواد سازنده. 

گروه مهندسین مشاور مفتخر است در زمینه ی ارایه ی فرمولاسیون و آموزش ساخت کرم ضد آفتاب *** فرمول کرم ضد آفتاب در قالب فرمولاسیون و روش تولید در خدمت علاقمندان به تولید می باشد .

 

برای فرمولاسیون محصول مد نظر خود فقط یکبار هزینه کنید .فرمولاسیون های ارايه شده توسط گروه مهندسین مشاور قابل رقابت با برترین برندهای داخلی و خارجی می باشد. 

 

 

برای تهیه فرمول ضد آفتاب با ما در تماس باشید

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *