فرمولاسیون ژل ضدعفونی کننده دست

ژل دست جزئی از مواد ضدعفونی کننده است که علاوه بر اینکه از نطر هزینه مقرون به صرفه است، بوی خوبی دارد و حساسیت ­های پوستی ایجاد نخواهد کرد.در اینجا شایان ذکر است که بهترین فرمولاسیون ژل ضدعفونی کننده دست را از هر نوعی ، شرکت مهندسین مشاور ارایه می دهند.

درباره ی ژل های ضدعفونی کننده دست

ژل­های دست بر پایه الکل ساخته می­شوند که اثر آنتی میکروبیال دارند. ان ژل­ها برای از بین بردن ویروس­ها و میکروب­هایی که روی دست هستند بکار می­روند.

این ژل­ها ترکیب صابونی ندارند و درصد بیشتر ان الکل است که بجای آب و صابون استفاده می­گردد. بعد از استفاده از آن سریع روی پوست خشک می­شوند و نیازی نیست دست خود را با آب نیز بشویید.

شستن دست ها با آب و صابون بهترین روش محسوب می شود. اما زمان هایی است که شست و شو با آب و صابون کفایت نمی کند. یکی از بهترین راه ها در این مواقع استفاده از ژل های ضدعفونی کننده دست است.

ویژگی های ژل ضدعفونی کننده دست در مهندسین مشاور

بهترین ماده برای بهداشت دست ماده ای است که در کمترین زمان، با کمترین تحریک پوستی، باکتری‌های آلوده کننده را  از بین ببرد، که ما کاملا به این اصول توجه کرده ایم.

فاکتور‌هایی که در مهندسین مشاور برای انتخاب یک ماده ضدعفونی کننده در نظر گرفته شده شامل:

  • اثر بخشی ماده ضدعفونی کننده
  • تحمل پوستی آن ماده
  • از نظر هزینه مقرون به صرفه باشد.
  • همچنین از نظر ظاهری مناسب باشد. 
  • عطر و بوی خوبی نیز داشته باشد.
  • استفاده از آن هم راحت باشد.
  • مواد اولیه این ماده باید در دسترس بوده و تهیه آن آسان باشد.
  • زمان خشک شدن آن با مدت زمان لازم برای از بین بردن باکتری متناسب باشد.

نکاتی در مورد ژل های ضدعفونی کننده دست

۱٫ضدعفونی کننده‌های الکلی می‌توانند شمار قابل توجهی از میکروب‌ها را از بین ببرند اما نه همه را

برای از بین بردن میکروب‌ها، آب و صابون بسیار موثرتر از ضدعفونی کننده‌های الکلی هستند و بخش قابل توجهی از انواع آلودگی‌ها بویژه انگل کریپتوزپوریدیوم که باعث بیماری‌های معده‌-روده‌ای می‌شود، نوروویروس که به ویروس استفراغ زمستان نیز معروف است و باکتری بیماری‌زای کلوستریدیوم را از بین خواهند برد.

۲٫ هنگامیکه دست‌ها کثیف یا چرب باشند، ضدعفونی کننده‌ها موثر نخواهند بود

پژوهش‌ها نشان داده که مواد ضدعفونی عمدتا در محیط‌های کلینیکی مانند بیمارستان‌ها بخوبی عمل می‌کنند؛ یعنی مکان‌هایی که اگرچه دست‌ها با انواع میکروب‌ها تماس دارند اما ظاهری پاکیزه دارند و در مجموع کثیف و چرب نیستند.

۳٫ ضدعفونی کننده‌های الکلی نمی‌توانند مواد شیمیایی مانند سموم دفع آفات را از روی پوست پاک کنند

ضدعفونی کننده‌ها قادر به پاک کردن یا غیرفعال کردن مواد شیمیایی مضر برای بدن از سطح پوست نیستند.برای این کار نیز بهترین روش، شستشو با آب و صابون است.

۴٫ اگر آب و صابون در دسترس نبود از ژل ضدعفونی حاوی ۶۰ درصد الکل استفاده کنید

پژوهش‌ها نشان داده است که مواد ضدعفونی کننده حاوی ۶۰ تا ۹۵ درصد الکل در کشتن انواع میکروب‌ها بسیار موثرتر از موادی با غلظت الکل کمتر بوده است. 

۵٫ ژل‌ ضدعفونی کننده را روی تمام سطح دست خود بمالید و بگذارید خشک شود

 ماده ضدعفونی کننده باید تمام سطح دست، از کف دست تا پشت آن گرفته تا لابه‌لای انگشتان و ناخن‌ها را بپوشاند. میزان ژل ضدعفونی مهم است و به اصلاح دست باید از این ژل اشباع شود. همچنین باید هر دو دست ضدعفونی شوند.

کلام آخر

شرکت مهندسین مشاور مفتخر است در زمینه ی ارایه ی فرمولاسیون فرمولاسیون ژل ضدعفونی کننده دست ” در قالب فرمولاسیون و روش تولید در خدمت علاقمندان به تولید می باشد .

برای فرمولاسیون محصول مد نظر خود فقط یکبار هزینه کنید .فرمولاسیون های ارايه شده توسط مهندسین مشاور قابل رقابت با برترین برندهای داخلی و خارجی می باشد.

برای تهیه فرمولاسیون ژل ضدعفونی کننده دست با ما  در تماس باشید

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *