روش تولید محصولات شوینده خانگی

شرکت مهندسین مشاور ، ارایه دهنده ی فرمولاسیون انواع محصولات شوینده با بهترین کیفیت و مقرون بصرفه برای تولید کننده در خدمت شما علاقه مندان به تولید می باشد و شما را در روش تولید محصولات شوینده خانگی همراهی می کند.

تعریفی از شوینده ها

شوینده ها موادی هستند که می توانند ذرات آلودگی و چربی را از روی اجسام مختلف پاک کنند. شوینده ها انواع مختلفی دارند، که هر یک برای سطوح مختلفی استفاده می شوند.

اولین شوینده ای که اختراع شد صابون است. تاریخ اولین صابون به حدود ۲۰۰۰ سال پیش بر می گردد.مواد شوینده سیر تحول سریع و پر تغییری داشته اند.

صابون و شوینده های صابونی دیگر به شکل قدیمی خود تولید نمی شوند.

ماده شوینده (به انگلیسی: Detergent) یک سورفکتانت یا ترکیبی از سورفکتانت ها است که در محلول های رقیق قابلیت پاک کنندگی دارد.این ترکیب ها معمولاً آلکیل بنزن سولفونات هستند.

این ترکیب ها شبیه به صابون ولی با قابلیت انحلال پذیری بیشتری در آب سخت هستند و این به دلیل آن است که احتمال تشکیل پیوند سولفونات قطبی (در مواد شوینده) کمتر از احتمال تشکیل پیوند بین کربوکسیلات قطبی (در صابون) با کلسیم و دیگر یون های موجود در آب سخت است.

مواد شوینده در انواع مختلفی تولید می‌شوند. صابون، پودرهای لباسشویی، مایع‌های لباسشویی و مایع دستشویی و شامپو ، شیشه پاک کن از انواع شوینده‌ها هستند.

در اینجا شایان ذکر است که راه اندازی خط تولید محصولات شوینده خانگی، گروه مهندسین مشاور ارایه می دهند.

انواع شوینده های خانگی 

 

صابون

صابون طی واکنش هیدرولیز قلیایی چربی ها و روغن ها به دست می آید.میزان کیفیت شوینده صابون به نوع چربی که صابون از آن ساخته شده وابسته است.
علاوه بر ماده قلیا و چربی در در ساخت شوینده صابون از روغن های معطر و مواد جلوگیری کننده از فاسد شدن صابون هم استفاده می شود.

 

صابون مایع

صابون های مایع از دسته شوینده های سنتزی هستند. صابون مایع در ترکیب خود موادی مانند نرم کننده نیز دارد.

 

 شامپوها

قبل از پیدایش شوینده شامپو افراد موی خود را با موادی مانند کتیرا و سدر می شستند.

اما کم کم ماده شوینده جدیدی با ترکیب متفاوت به نام شامپو جایگزین تمامی ماده های شوینده قبلی شد.

 • شامپو روزانه
 • شامپو مخصوص موهای چرب
 • شامپو مخصوص موهای معمولی
 • شامپو ضد شوره
 • شامپو مخصوص موهای رنگ شده
 • شامپو حجم دهنده
 • شامپوهای بدون سولفات
 • شامپو مرطوب کننده
 • شامپو خشک (بدون نیاز به آبکشی)
 • شامپو ۲ در ۱ (شامپو نرم کننده)
 • شامپو کراتینه برای موهای آسیب دیده
 • شامپو بدون پارابن
 • شامپو بچه
 • شامپو بدن

 

 

پودرهای لباسشویی

ماده شوینده پودر لباسشویی بعد از اختراع ماشین های لباسشویی وارد بازار شد.این شوینده ها نسبت به پودر های رختشویی مواد شوینده بیشتری از قبیل آنزیم ها دارند.
همچنین این نوع شوینده ها حاوی مواد ضد کف و اسانس ها نیز هستند.

 

سفید کننده ها

مواد شوینده سفید کننده با عنوان آب ژاول نیز شناخته می شوند. این شوینده ها نوعی ماده معدنی هستند.

سفید کنند ها خاصیت بازی دارند و به غیر از شستشوی لباس در صنایع بهداشتی، کاغذ و … هم استفاده می شوند.

روش تولید مواد شوینده

در ابتدا باید دترجنت را معرفی کنیم. دترجینت به تمامی ترکیب های که علاوه بر ترکیب و پخش در آب باعث افزایش قدرت در پاک کنندگی میشود گفته میشود.

۱٫ در ساخت مواد شوینده و شیمیایی رعایت درجه مرغوبیت و خلوص مواد اولیه دارای اهمیت بالایی می باشد که اگر این موضوع رعایت نشود نتیجه مطلوب حاصل نمیگردد.

۲٫انتخاب درجه حرارت صحیح برای ترکیبات مختلف شیمیایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، در این صورت دقیقاً درجه حرارت تعیین شده برای ترکیبات شیمیایی بایستی رعایت شود.

۳٫تست ها و آزمایشهای نمونه بایستی همواره با مقادیر پایین انجام شود، تا هم از ضایعات زیاد جلوگیری شود و هم تکرار تجربه تا حصول نتیجه مورد نظر با هزینه کمتری امکان پذیر گردد.

۴٫در بیشتر موارد چنانچه ماده اولیه در دسترس نباشد و یا برای تهیه نمودن آن هزینه بالایی باید پرداخت شود، می توان با انجام تغییراتی مختصر از نظر وزن ، درجه حرارت ، جایگزینی ماده اولیه یا حتی تولید همان ماده اولیه بتوان نتایج مشابه و حتی در بعضی مواقع نتایج بهتری حاصل نمود.

۵٫اگر چه فرمولهای داده شده مستند و موثق میباشد و بارها تجربه و عمل شده است با این حال ممکن است کسی که برای اولین بار به تجربه ای برای تولید یک محصول دست می زند در کار خود توفیق کامل حاصل نکند.

در این صورت نیز با مشورت و راهنمای ها و پیگیری های مهندسین مجرب و کارآمد این شرکت و پایداری در ادامه کار و تجربه در شرایط جدید بدون شک اشکالات موجود مرتفع می گردد.

در نظر داشته باشید که کار ترکیبات شیمیایی دقت و حوصله و بردباری فراوانی را نیاز دارد و مطمئن باشید که مهندسین شرکت مهندسین مشاور شما را همراهی می کنند.

 

سخن آخر

 

شرکت  مهندسین مشاور مفتخر است در زمینه ی ارایه ی فرمولاسیون ”روش تولید محصولات شوینده خانگی ” در قالب فرمولاسیون و روش تولید  و ایجاد خطوط تولید در خدمت علاقمندان به تولید می باشد .

 

برای فرمولاسیون محصول مد نظر خود فقط یکبار هزینه کنید .فرمولاسیون های ارايه شده توسط گروه مهندسین مشاور قابل رقابت با برترین برندهای داخلی و خارجی می باشد. 

  برای ارایه ی  فرمولاسیون و روش تولید محصولات شوینده خانگی با ما در تماس باشید …

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *