فرمولاسیون صابون رختشویی

در زمانهایی که قصد شستن البسه با دست می باشد،صابون رختشویی کاربرد زیادی دارد. صابون های رختشویی نوع خاصی از انواع صابون ها هستند که قدرت پاک کنندگی ملایمی دارند و با ایجاد کف فراوان، انواع آلودگی ها را از روی لباس پاک می کنند.

فرمولاسیون صابون رختشویی که در شرکت مهندسین مشاور ارایه می شود یکی از با کیفیت ترین فرمولاسیون هایی می باشد که به علاقه مندان به تولید ارایه می شود.

در اینجا شایان ذکر است که بهترین فرمولاسیون صابون رختشویی را از هر نوعی ، مهندسین مشاور ارایه می دهد .

ویژگی های فرمولاسیون صابون رختشویی در مهندسین مشاور

 

  • پاک کننده قوی مناسب برای شستشوی البسه ظریف
  • دارای کف فراوان
  • ساخته شده از پایه های طبیعی و سازگار با طبیعت
  • قدرت تمیزکنندگی، لکه بری و چربی زدایی
  • فاقد هرگونه مواد حساسیت زا، مناسب برای شستشوی لباسهای کودکان و البسه ی ظریف و لباسهای زیر
  • پاک کنندگی قوی و لکه بری فوق العاده (لکه روی یقه،سرآستین و …)
  • فاقد مواد حساسیت زا
  • مناسب برای شستشوی دستی
  • دارای خاصیت نرم کنندگی البسه و بدون نیاز به سایر نرم کننده ها
  • با قدرت پاک کنندگی مناسب همراه با رایحه مطبوع و ملایم

صابون رختشویی چیست

صابون رختشویی از ترکیبات نمک سدیم یا پتاسیم هستند که از هیدرولیز اسیدهای چرب در محیط قلیایی تولید می شوند . صابون رختشویی لباسهای ما را تمیز می کند چون یک امولسیفایر خوب است.چربی، روغن و مواد زائدی که در آب قابل حل نیست به وسیله صابون به راحتی در آب حل و شسته می شود.

صابون ها برخلاف سایر شوینده ها از پایه های طبیعی ساخته می شوند و به خاطر ساختار طبیعی که دارند بهترین شوینده برای لباس کودکان ، لباسهای ظریف و لباسهای زیر محسوب می شوند، چون آسیب کمتری به الیاف پارچه می رسانند و فاقد هر گونه مواد مضر برای پوست و فاقد مواد شیمیایی حساسیت زا اند.

با توجه به اینکه برخی از خانم های خانه دار تمایلی به استفاده از پودرهای لباسشویی به علت آسیب زدن به پوست دست را ندارند تمایل بسیاری دارند تا از صابون های رختشویی برای شستشوی لباس ها و رخت ها و پتوهای کوچک استفاده نمایند.

خواص صابون رختشویی 

شستن لباس ها با صابون رختشویی مزایایی دارد که موجب شده است طرفدارهای مخصوص بخود را داشته باشد ، این صابون تنها با هدف شست و شوی لباس ها تولید شده و امکان ایجاد آسیب های ناشی از استفاده از شوینده نامناسب را به کمترین میزان ممکن رسانده است. 

این صابون برای تمامی لباس ها با انواع الیاف ها قابل استفاده بوده و کوچک ترین آسیبی به بافت آن ها وارد نمی کند،از بروز مشکلات پوستی جلوگیری می کند. با توجه به این که صابون های لباسشویی برای شست و شوی دستی لباس ها مورد استفاده قرار می گیرند، سازگاری آن ها با پوست دست از اهمیت بیشتری برخوردار است.

انواع صابون ازنظر نوع مصرف

۱-صابون حمام و دستشویی ( صابون سخت ) 

این نوع صابون‌ها به دلیل نوع مصرف آن مواد قلیایی موجود آن را باید به حداقل کاهش داد و همچنین نرم‌کننده،  اسانس و رنگ اضافه کرد.

۲-صابون رخت‌شویی 

صابون‌های رخت‌شویی از مواد چربی ارزان تولید می‌شود. از این صابون برای شستشوی لباس استفاده می‌شود.ممکن است صابون رخت‌شویی به شکل براده پودر برای مصرف لباسشویی نیز استفاده شود.

۳-صابون طبی 

از صابون‌های طبی برای درمان بیماری‌های عفونی پوستی و قارچ‌های پوستی استفاده می‌شود. در این نوع صابون از اسید بوریک و اسید روی ، یدید ، کلرید جیوه ۲ ، استتارت مس ۲ ، قطران استفاده می‌شود.

۴-صابون‌های مخصوص ماشین لباسشویی 

این نوع صابون‌ها حدود ۵ الی ۱۵ درصد مواد آلی در نقش حلال مانند تترا و اتیلن ،تری کلرو اتان ، سیکلو هگزانول و مقداری نیز مواد امولسیون کننده و مواد افزودنی موردنظر را در بردارند .

۵-صابون‌های ساینده 

۷۰ درصد این نوع صابون پودر سیلیسی و ۱۵ درصد آن آلومین و بقیه شامل پلی سدیم فسفات و روغن کاج می‌باشد.

از این صابون برای تمیز کردن سطوح فلزی استفاده می‌کنند. البته معمولاً برای پاک شدن رنگ فلز ، مقداری مواد اسیدی نیز استفاده می‌شود.

کلام آخر

شرکت مهندسین مشاور مفتخر است در زمینه ی ارایه ی فرمولاسیون “فرمولاسیون صابون رختشویی” در قالب فرمولاسیون و روش تولید در خدمت علاقمندان به تولید می باشد .

برای فرمولاسیون محصول مد نظر خود فقط یکبار هزینه کنید .فرمولاسیون های ارايه شده توسط مهندسین مشاور قابل رقابت با برترین برندهای داخلی و خارجی می باشد. 

            برای تهیه  فرمولاسیون صابون رختشویی با ما  در تماس باشید …

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *