فرمولاسیون پولیش

در دنیای امروزه، رفت و آمد زیاد و استفاده فراوان از اتومبیل باعث میشود که افراد توجه خود را به آن بیشتر کنند.پولیش کردن خودرو می تواند راهی در جهت زیبایی و جلوه دادن به اتومبیل باشد.در اینجا شایان ذکر است که بهترین فرمولاسیون پولیش  را از هر نوعی ، شرکت مهندسین مشاور ارایه می دهند.

مسئول فرمولاسیون پولیش در مهندسین مشاور باید مقادیر مواد را به تناسب هم و مرحله به مرحله اضافه کند تا بتواند بهترین را به ارمغان بیاورد. 

درباره ی پولیش

پولیش یک نوع ساینده می باشد و مانند یک سمباده عمل می‌کند، البته با دانه هایی بسیار ریز تر از سمباده.

در پولیش پرداخت بسیار ظریف انجام می شود و این عمل بر اثر مالش مواد پولیشی و غلطش و اصطکاک دانه های موجود در آن انجام می‌شود.

وقتی می‌خواهید رنگ اتومبیل خود را براق و یا آن را ترمیم کنید، در واقع یک لایه بسیار نازک از سطح رنگ را از بین می برید.

وقتی از یک پوشش فلز، برای براق کردن یک قطعه فلزی استفاده می کنید، باز هم یک لایه از آن فلز را حذف خواهید کرد که بعد از آن سطح کاملا تمیز و جدید در زیر لایه رویی نمایان می شود.

با این که ضخامت لایه رویی رنگ کمتر خواهد شد، ولی آنقدر این تاثیر ناچیز و جزئی می باشد که در کیفیت کلی رنگ هیچ تاثیری ایجاد نمی‌کند.

نکته حایز اهمیت در پوليش کاري، انتخاب پوليش مناسب مي باشد به طوري که انتخاب نادرست پوليش ميتواند گاه نتايج معکوس و زيانباري به وجود آورد که ترميم آن بسيار دشوار خواهد شد.

 

تقسیم بندی پولیش بهمراه نکات مهم

این تقسیم بندی بر اساس قدرت ساییدگی می باشد. هر چه پولیش سفت تر و خشن تر باشد قدرت آن بالاتر است و اگر پولیش هیچگونه ساییدگی نداشته باشد، در واقع به نام واکس شناخته می‌شود.

پولیش ها هم همانند سمباده که عدد شدت زبری و نرمی آن را مشخص می کند ، می باشد.در پولیش ها هر چه عدد بزرگتر باشد ، آن نرم تر خواهد بود.این تعریف اعداد از حدود ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰ می باشد.

در واقع این عدد مشخص کننده تعداد ذرات ساینده در واحد سطح می باشد و هر چه عدد بزرگتر باشد یعنی تعداد ذرات ساینده بیشتر خواهد بود، پس ذرات ریز و نرم تر است.

به طورکلي و عمومي پوليش هاي معمولا در دو نوع زبر و نرم عرضه ميگردند که پوليش زبر معمولا با رنگ قرمز يا اخرايي و پوليش نرم با رنگ کرم يا سفيد ساخته ميشوند و همچنين پوليش هاي نرم داراي تنوعي ميباشند که بسته به نوع کاربري، خصوصيات متفاوتي را دارند مانند پوليش‌واکس و…

موارد استفاده از پولیش :

۱٫ ماتی رنگ

در بعضی موارد سطح رنگ خودرو سالم است اما رنگ آن کاملا مات و بی روح است .معمولا این اتفاق بر اثر برخورد گرد و غبار معلق در هوا و ریزگردها و سنگریزه ها است که باعث ایجاد خطوط بسیار ریز روی سطح رنگ می شود که با چشم دیده نمی شوند اما باعث شکست نور و مات دیده شدن رنگ می گردد.

در این مورد پولیش کاری می‌تواند سطح را هموار و صاف نمایند، تا شکست نور مثل آینه کامل شود و رنگ از حالت ماتی خارج شده و براق به نظر برسد.

۲٫ سوختگی رنگ

  • سوختگی ناشی از نور آفتاب
  • سوختگی توسط شعله

در صورتیکه سوختگی سطحی باشد و در لایه اولیه قرار بگیرد با پولیش قابل ترمیم است ولی اگر سوختگی به لایه‌های زیرین رنگ رسیده باشد با پولیش نمی‌توان آن را ترمیم کرد.

۳٫ تاثیرات شیمیایی

باران اسیدی و شستشوی اتومبیل با شوینده های غیر استاندارد و شستشو با آب سخت، دانه های ریزی را روی بدنه خودرو ایجاد می‌کنند که باعث آسیب به رنگ می شود. اما با پولیش می توان آن را رفع کرد.

کلام آخر

شرکت مهندسین مشاور مفتخر است در زمینه ی ارایه ی فرمولاسیون “فرمولاسیون پولیش” در قالب فرمولاسیون و روش تولید در خدمت علاقمندان به تولید می باشد .

برای فرمولاسیون محصول مد نظر خود فقط یکبار هزینه کنید .فرمولاسیون های ارايه شده توسط مهندسین مشاور قابل رقابت با برترین برندهای داخلی و خارجی می باشد. 

            برای تهیه  فرمولاسیون  پولیش با ما  در تماس باشید …

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *