فرمولاسیون واکس بدنه خودرو

واکس خودرو که به دو صورت مایع و چسبی می باشد، ممکن است از مواد طبیعی یا مصنوعی ساخته شود. حالت چسبی که شکل سنتی واکس می‌باشد، با افزایش درخشندگی یک لایه محافظ نیز، روی رنگ خودرو ایجاد می‌کند.

در اینجا شایان ذکر است که بهترین فرمولاسیون واکس بدنه خودرو را از هر نوعی ، شرکت مهندسین مشاور ارایه می دهند.

در شرکت مهندسین مشاور برای تولید این محصول فرمولاسیونی به ارمغان آمده است که واکس خاصیت آبگریز کردن بدنه خودرو را نیز دارا می باشد و به بدنه ی خورو براق کنندگی فوق العاده ای را می دهد.

واکس بدنه خودرو

واکس از فرسایش رنگ خودرو در اثر اشعه فرابنفش نیز جلوگیری می‌کند.این ماده محافظ، شروع اکسایش و زنگ زدگی را به تاخیر می‌اندازد.

 واکس مایع نیز، عملکردی مشابه واکس چسبی دارد. در هر دو حالت، واکس را باید روی بدنه خودرو بمالید و پس از آنکه حالت مات و کدر پیدا کرد، آن را با پارچه تمیز پاک کنید. 

مقدار واکس به جا مانده، با ایجاد یک لایه درخشان و براق، تا چند ماه از رنگ خودروی شما محافظت می‌کند.

انواع واکس خودرو

۱٫ واکس مایع

واکس مایع یا Liquid Wax ساده‌ترین نوع واکس برای جلا دادن بدنه خودرو می باشد ، اما به نسبت واکس‌های نرم و سخت دوام کمتری دارد، به خاطر همین ماندگاری کوتاه، بعد از هر بار شستن ماشین با مواد شوینده از واکس مایع استفاده می‌شود.

۲٫واکس نرم

بسیاری از افراد به خاطر راحتی در استفاده، سطح پوشش دهی مناسب از واکس نرم یا Soft Wax استفاده می‌کنند.ماندگاری این نوع واکس‌ها از نوع مایع بیشتر است.

۳٫واکس سخت

این نوع واکس دارای اثر و ماندگاری بیشتری نسبت به انواع دیگر است، به همین دلیل بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، واکس سخت یا Hard Wax را می‌توان هر شش ماه یک بار استفاده کرد.

بیشتر تولید کننده‌گان واکس خودرو این محصول را به ۳ صورت زیر تولید می‌کنند:

  • اسپری واکس خودرو
  • مایع واکس خودرو
  • خمیر واکس خودرو

چرا باید بدنه خودرو را واکس زد؟

هدف اصلی از واکس زدن، محافظت از بدنه خودرو است. با واکس لایه‌ای میان سطح بدنه خودرو و محیط بیرون قرار می‌گیرد، بنابراین تماس مستقیم ذرات کثیف موجود در هوا، گرد و خاک، اشعه فرابنفش خورشید و رطوبت با رنگ و بدنه خودرو به حداقل خواهد رسید.

آب و رطوبت حتی آب باران شامل آلاینده‌هایی هستند که با نفوذ به رنگ بدنه رفته رفته آن را از بین می‌برند.

 بهترین راه برای این که مطمئن شوید آب آسیبی به بدنه وارد نمی‌کند، استفاده از واکس‌هایی است که بدنه خودرو را هیدروکربنیک یا همان ضد آب می‌کند.

زمان مناسب استفاده از واکس خودرو

واکس باید در آخرین مرحله استفاده شود، بعد از آن که خودرو به خوبی شسته شد و گرد و خاک، حشرات و دیگر آلاینده‌ها بر روی بدنه خودرو وجود ندارند واکس زدن را آغاز کنید و حتما قبل از شروع واکس زدن چک کنید بدنه خودرو کاملا خشک شده باشد.

واکس زدن متناسب با میزان استفاده شما از خودرو و مناطق تردد، سنجیده می شود، اما به طور کلی سالی چهار بار (سه ماه یکبار) پیشنهاد می‌شود.

از طرفی استفاده بیش از یکبار در ماه نیز توصیه نمی‌شود، استفاده زیاد از واکس خودرو ممکن است به سایش رنگ بدنه ختم شود.

کلام آخر

شرکت مهندسین مشاور مفتخر است در زمینه ی ارایه ی فرمولاسیون “ فرمولاسیون واکس بدنه خودرو” در قالب فرمولاسیون و روش تولید در خدمت علاقمندان به تولید می باشد .

لازم به ذکر است که شرکت مهندسین مشاور در زمینه های زیر هم دارای  فرمولاسیون هایی متفاوت و خاص می‌باشد :

برای فرمولاسیون محصول مد نظر خود فقط یکبار هزینه کنید .فرمولاسیون های ارايه شده توسط مهندسین مشاور قابل رقابت با برترین برندهای داخلی و خارجی می باشد. 

        برای تهیه فرمولاسیون واکس بدنه خودرو با ما  در تماس باشید …

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *