فرمولاسیون مکمل خودرو /فرمول اکتان بوستر

به هرگونه افزودنی که قابلیت اضافه شدن به مایعات خودرو  از قبیل بنزین، روغن و … را داشته باشد « مکمل خودرو » می‌گویند.یکی از رایجترین و شناخته شده ترین مکمل اکتان بوستر می باشد،که موجب افزایش بهسوزی یا اکتان افزایی خودرو می‌شود.در اینجا شایان ذکر است که بهترین فرمولاسیون مکمل خودرو /فرمول اکتان بوستر را از هر نوعی ، شرکت مهندسین مشاور ارایه می دهند.

ویژگی فرمولاسیون مکمل خودرو / اکتان بوستر در مهندسین مشاور

در شرکت مهندسین مشاور فرمولاسیون اکتان بوستر بگونه ایست که  :

 • محصول تولید شده با فرمولاسیون پیچیده ی خود، مصرف سوخت را کاهش داده و از آسیب دیدن موتور توسط بنزین با اکتان پایین جلوگیری می کند.
 • عدد اکتان را تا ۹  واحد بالا می برد.
 • برای استفاده در هر خودرو با هر مدلی از سیستم سوخت مناسب می باشد.
 • نه تنها آسیب های وارد به کاتالیزور و سنسور اکسیژن را کاهش می دهد ، بلکه برای کاتالیست ها نیز بدون ضرر است.باعث محافظت از سیت سوپاپ می شود.
 • برای قطعات ساخته شده از پلاستیک و الاستومر ایجاد خوردگی نمی کند.

اکتان بوستر، رایج‌ترین مکمل خودرو

در حالت کلی می توان گفت که اکتان بوستر ، مایعی است که بعنوان افزاینده به باک بنزین ، مصرف می شود.البته استفاده ازین محصولات مزایای دیگری نیز دارد که مهمترین آن کمک به احتراق کامل است.تمیز کردن محفظه ی احتراق نیز مزیت دیگر استفاده از اکتان بوستر می باشد و در پایان از ناک زدن و ریپ زدن خودرو نیز جلوگیری می کند.

در حالت کلی می توان گفت اکتان بوستر بعنوان غذا برای موتور خودرو عمل می کند.کاهش مصرف سوخت نیز از دیگر مزایای استفاده از این محصولات می باشد.

فواید استفاده از مکمل بنزین

 • افزایش عدد اکتان 
 • ایجاد احتراق کامل
 • بهبود عملکرد موتور
 • کاهش مصرف سوخت
 • جلوگیری از ناک زدن خودرو
 • تمیز کردن محفظه ی احتراق
 • جلوگیری از خوردگی سوپآپ ها 
عدد اکتان بنزین

عدد اکتان نشان‌دهنده میزان کیفیت و نحوه عملکرد بنزین است. اگر موتور اتومبیل تراکم بالاتری داشته باشد، در حقیقت بنزین مورد استفاده برای خودروی هم باید دارای اکتان بالاتری باشد.

تراکم به مرحله‌ای گفته می‌شود که طی آن پیستون ماشین، مخلوط بنزین و هوا را به میزان مشخصی متراکم کرده و مرحله احتراق شکل می‌گیرد.

میزان این تراکم را با اعداد مختلفی نمایش می‌دهند.برای بنزین معمولی و سوپر در ایران عدد اکتان معرفی شده به ترتیب برابر با ۸۷ و ۹۵ می باشد.

توجه داشته باشید از آنجا که کیفیت بنزین در کشور ما با حد مطلوب فاصله زیادی دارد، لازم است حتی با بنزین سوپر از مکمل اکتان بوستر برای جبران این کیفیت پایین استفاده کنیم.

نکته دوم این است که در صورت استفاده از بنزین معمولی و با کیفیت پایین، عملکرد موتور خودرو مختل شده و حتی دچار ناک و افت عملکرد می‌شود. 

چند نکته در استفاده از اکتان بوسترها
 1. توجه داشته باشید که قبل از بنزین زدن، اکتان بوستر خریداری شده را درون باک خودرو خالی کنید و سپس بنزین بزنید.د.
 2. در سفرهای جاده‌ای و طولانی مدت خود، استفاده از مکمل بنزین را فراموش نکنید.
 3. به دلیل اینکه برخی از مکمل‌های افزایش دهنده اکتان به نور حساس هستند، از این رو بهتر است آن‌ها را در ظرف اصلی خودشان نگهداری کنید.
 4. به توصیه‌های درج شده در پشت بسته توجه کافی داشته باشید.
 5. بهتر است سوختی که با اکتان بوستر ترکیب شده برای مدت طولانی در باک خودروی شما باقی نماند. 

کلام آخر

شرکت مهندسین مشاور مفتخر است در زمینه ی ارایه ی فرمولاسیون “فرمولاسیون مکمل خودرو /فرمول اکتان بوستر” در قالب فرمولاسیون و روش تولید در خدمت علاقمندان به تولید می باشد .

لازم به ذکر است که شرکت مهندسین مشاور در زمینه های زیر هم دارای  فرمولاسیون هایی متفاوت و خاص می‌باشد :

برای فرمولاسیون محصول مد نظر خود فقط یکبار هزینه کنید .فرمولاسیون های ارايه شده توسط مهندسین مشاور قابل رقابت با برترین برندهای داخلی و خارجی می باشد. 

        برای تهیه فرمولاسیون مکمل خودرو /فرمول اکتان بوستر با ما  در تماس باشید …

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *